Pirzolanın Yanında Ne Gider

Pirzolanın Yanında Ne Gider

Pirzolanın Yanında Ne Gider

Türk mutfağının hem protein açısından zengin hem de çok lezzetli bir yemeği olan Pirzola ziyafet sofralarının her zaman baş tacı olmuştur.

Pirzola bir et yemeği çeşidi olduğundan yanına zeytinyağlı yemekler her zaman yakışır. Ancak servis tabağında sunum olarak pirzola tek olarak servis edilmez.

Pirzolanın yanında ne gider sorusuna cevap olarak aşağıda maddeler halinde toparladığımız yemekleri örnek olarak verebiliriz.

Pirinç Pilavı

Pirinç pilavı genel olarak bütün ana yemeklerin yanına yakışmakla beraber pirzola, saç kavurma, tas kebabı gibi et yemekleri denildiğinde ilk akla pilav gelir.

Pilav normal olarak sade ve arpa şehriyeli yapılabileceği gibi farklılık yaratmak adına bezelye, havuç garnütürlü ve dere otlu da yapılabilir.

Bulgur Pilavı

Bol domatesli veya salçalı bol baharatlı bir bulgur pilavı da pirzolanın yanına güzel olur. Eğer bulgur pilavı yapılması tercih edilirse soda ilaveli bol köpüklü bir ayranda lezzet açısından güzel bir bütün ve iyi bir tamamlayıcı olur.

Patates Püresi

Pirzolanın servis yapılacağı tabakta pirzolanın yanına üzerine rendelenmiş kaşar peyniri ilavesi yapılmış patates püresi her zaman güzel bir menü oluşturur.

Fırında Kremalı Patates

2-3 cm yüksekliğinde yuvarlak şekilde doğranmış patateslerin üzerine krema ilavesi yapılarak fırında pişirilmesi ile oluşan Fırında Kremalı Patates yemeği farklı bir menü oluşturmak isteyenlerin tercihi olabilir.

Ispanak Ograten

Et yemeklerinin yanına her zaman sebze yemeği uygun olur. Pirzolanın yanına normal bir ıspanak yemeği yapılabileceği gibi farklı lezzet ve sunum yapmak adına ıspanak ograten de yapılabilir.

Börek

Güzel bir peynirli su böreği veya klasik bir peynirli börek de pirzolanın yanına hem uygun hem de lezzetli bir tamamlayıcı olacaktır.

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir