Piyazın Yanında Ne Gider

Piyazın Yanında Ne Gider

Piyazın Yanında Ne Gider

Piyaz, Türk mutfağında yer alan salata çeşitlerindendir. Başlıca malzemesi kuru fasulye olan piyaz, soğan, sumak, maydanoz ve gerekli baharatlar kullanılarak yapılan bir salatadır.

Güneydoğu mutfağında da yer alan piyaz buranın mutfağında kuru fasulye kullanılmadan yapılmaktadır.

Birçok yemeğin yanında meze olarak yapılan piyaz, çok lezzetlidir. Peki, piyaz hangi yemeklerin yanında gider?

Kebap

Kebap, Türk mutfağının vazgeçilmez yemeğidir. Ana malzemesi et olan kebap, birçok Türk yöresinde yapılmaktadır.

Kebabın, yanında gidebilecek en lezzetli mezeler arasında ise olarak tercih edilen piyazdır.

Balık

Balık, özellikle Karadeniz yöresinde yapılan bir yemek çeşididir. Birçok çeşidi bulunmaktadır balık yemeğinin ve özellikle balık yemeklerinde hamsi balığı en çok tercih edilenler arasında yer alır. Birde balık, piyazın yanında gidebilecekler arasında yer almaktadır.

Köfte

Köfte Türk mutfağında yer alan en lezzetli yemekler arasında yer alır. Köfte birçok meze ile iyi gider fakat piyaz ile köfte vazgeçilmez bir ikilidir. Birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir.

Tantuni

Tantuni, kıyma ile yapılan ve Mersin mutfağına ait olan bir yemek çeşididir. Birçok yörede yapılan fakat en lezzetlisi Mersin mutfağına ait olan tantuni, piyazın yanında gidebilecek yemekler arasında tercih edilenler arasında yer alır.

Çiğ Köfte

Çiğ köfte, Türk mutfağının en lezzetli yemekleri arasında yer alır. Güneydoğu yöresine ait olan çiğ köfte, birçok yemeğin yanında gidebilecek bir yemektir.

Soğan piyazının yanında gidebilecek yemekler arasında yer alır.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.