Pizzanın Yanında Ne Gider

Pizzanın Yanında Ne Gider

Pizzanın Yanında Ne Gider

Pizza özellikle gençler arasında en çok tercih edilen yiyeceklerden biridir. Malzemelerinin, hamur boyutunun, hamur kalınlığının isteğe göre değişebilmesi yani pizzanın kişiselleştirilebilir olması insanları oldukça cezbetmiştir.

Pizza hem öğlen hem de akşam yemeği olarak tercih edilebilir. Pizzanın yanında ya da üstüne tercih edeceğiniz aperatifler ve soslar da pizzayı daha lezzetli bir hale getirecektir.

Patates Kızarması

Patates kızartması pizzanın yanına en çok tercih edilenlerden biridir. Patates kızartmasının tadı kadar pizza ile olan uyumu da pizzayı daha lezzetli ve doyurucu bir hale getiriyor.

Öyle ki dışarda satılan çoğu pizza menüsünün yanında da patates kızartması sunuluyor.

Kola

Pizza kuru bir yiyecek olduğu için yanında bir içecek ile yenmesi daha kolay yutulmasını sağlar.

Pizzaya en çok yakışan ve en çok tercih edilen içecek de koladır. Tatlı olması sayesinde tuzlu olan pizza ile bir zıtlık yaratarak daha lezzetli bir tat yaratır.

Nuget

Nuget içinde tavukgöğsü dışında ile galeta unu sosu bulunan bir yiyecektir. Pizza ile de oldukça yakışan bu lezzet sayesinde farklı tatlar bir araya getirilebilir.

Ketçap

Ketçap bir sos olarak pizzanın hamurunun üstüne de sürülen bir sostur. Pizzaya oldukça yakışan ve çoğu kişi tarafından pizzanın üstüne de sürülen bir sostur.

Pizza paket servislerinde pizzanın yanında da getirilir.

Mayonez

Domatesli sos yani ketçap sevmeyenlerin genellikle kullandığı bir sostur. Ketçap ile kullanıldığı zaman da yalnız kullanıldığı zaman da pizzaya oldukça yakışır ve farklı bir tat katar.

16 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir