Poğaçanın Yanında Ne Gider

Poğaçanın Yanında Ne Gider

Poğaçanın Yanında Ne Gider

Poğaça, hamur işleri arasında severek yenilen hamur işleri arasındadır. Misafirlere ikram etmek için, sabahları okula, mesaiye giderken, gün içerisinde hafif açlık hissettiğimiz zamanlarda poğaça vazgeçilmezlerimiz arasında yer almaktadır.

Misafir ikramı yapılırken poğaçanın yanında, sigara böreği, kek, kurabiye, kısır, Rus salatası tamamlayıcı ikramlar arasındadır. Dilerseniz bunlara biraz değinelim.

Sigara Böreği

Ana malzemeleri arasında yufka, lor peyniri, maydanoz, pul biber ve isteğe bağlı olarak da kekik ekleyebilirsiniz.

Yufkanın küçük üçgen şeklinde kesilmesiyle işleme başlayabiliriz. Lorun içerisine pul biber ekledikten sonra, maydanozlar ince ince doğranır.

Yufkanın geniş olan kısmına iç harcın konulduktan sonra, sarılmasıyla işlem tamamlanmış olur.

Isınmış yağın içerisine atılarak kızartma işlemi yapılır. Poğaçanın yanında tamamlayıcı olarak yerini alır.

Kek

Yapımı oldukça kolay olan ve farklı çeşitleriyle her damağa hitap eden kek çeşitleri yapabilirsiniz.

Bol fındıklı kakaolu kek yapabilirsiniz. Havuçlu, cevizli ve tarçınlı kek yapabilirsiniz.

Ana malzemeleri un, şeker, süt veya yumurta, sıvı yağ olduğu için farklılaştırmak istediğiniz malzemeyi bu aşamadan sonra ekleyebilirsiniz. Poğaça ikramı kek olmadan olmaz da diyebiliriz.

Kurabiye

Kurabiye yapımı oldukça kolaydır. Damla çikolatalı, portakallı, kakaolu, fındıklı, zencefilli gibi birçok çeşitleri vardır. Misafir ikramlarında poğaçanın yanında her zaman yerini almaktadır.

Kısır

İnce bulgur, maydanoz, marul, taze ve kuru sağan, taze nane, domates ve salça ile yapılan poğaçanın yanında ikramı yapılan garnitür çeşitleri arasında yer almaktadır.

Rus Salatası

Rus salatası malzemeleri arasında yoğurt, mayonez, patates, havuç, bezelye, salatalık turşusu ve isteğe bağlı olarak dereotu da ilave edebilirsiniz. Garnitür çeşidi olarak poğaça ile harika olacaktır.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.