Kadınca

Pratik Yapılışı Kolay Saç Modelleri Ve Örnekleri

Bazı kadınlar o çok sevdiği saçlarına saatler ayırabiliyorken, bazıları yataktan kalktığı haliyle mucizevi bir görüntüye sahip olsun istiyor. Tabi ki bu pek mümkün değil. Ama yataktan kalktığınız hali kadar doğal, saatlerce uğraşılmış gibi şık stilleri pratik saç modelleri ile sağlayabilirsiniz. Uykunuzdan yada işlerinizden fedakarlık etmek zorunda kalmadan evde 5 dakikada yapabileceğiniz bazı modelleri sizin için bir araya getirdik.

Düğümlü saç modeli

Saçınızı ister yanda ister arkada kullanacak şekilde ikiye ayırarak, arka arkaya iki düğüm atın ve saçınızdan bir tutam alarak toka yardımıyla sabitleyin.

Doğal dalgalı saçlar

Yapımı çok kolay bu modelle doğal dalgalar oluşturmanız 5 dakikanızı bile almayacak. Saçlarınızı tepeden iz kalmaması için esnek bir tokayla toplayın. Topladığınız saçlarınızı iki eşit parçaya ayırın ve her parçayı saç maşası ile kıvırın. Saçlarınızın hazır olması için tokanızı çıkarın. Dalgalarınızı daha uzun süre kullanmak için sprey kullanın.

Örgülü At kuyruğu

Saçlarınızın iki yanından da eşit parçalar alın. Bu parçaları arkaya doğru örerek uçlarını küçük lastik tokalar ile tutturun. Ördüğünüz saçlara kalan saçlarınızı da ekleyerek tepeden at kuyruğu yapın.

Dağınık Örgü

Doğal görünümünün yanı sıra pratik saç modelleri arasında en tarz sayılabilecek modellerden biri olan dağınık örgü, adından da anlaşılacağı çok sıkı olmayacak şekilde yaptığınız bol bir örgü modeli. Saçınızı 3 parçaya ayırarak başladığınız örgüye kalan saçlarınızdan parçalar ekleyerek karışık bir örgü yapın ve sona geldiğinizde saç ucunu toka ile tutturun.

2016 Modasına Uygun Pratik Saç Modelleri

2016 pratik saç modellerine bakar isek tüm saydığımız pratik saç modellerine bir iki dokunuş ile çok trend bir görünümün mevcut olabileceğini fark ederiz. Yukarıdaki saç modellerinden düğümlü saç modelini nasıl 2016 modasına uygun hale getireceğiniz hakkında bazı öneriler derlemiş bulunuyoruz.

Öncelikle düğümlü saç modeli saçını at kuyruğu yapmaktan sıkılanlar için özellikle pratik bir yöntem olacaktır. İşte bu modele farklı ve 2016 modasına uygun bir hale getirmek için yani daha romantik ve masum bir görüntüye sahip olması için düğüm üst kısmına günlük kullanımda canlı çiçek ya da çiçek görünümlü hoş saç iğnelerinden bir tane yerleştirebiliriz.

basit pratik saç modelleri bayan pratik saç modelleri en güzel pratik saç modelleri genç kız pratik saç modelleri kolay pratik saç modelleri pratik saç modelleri bayan pratik saç modelleri facebook pratik saç modelleri nasıl yapılır pratik saç modelleri ve yapılışları pratik saç modelleri yapılışları resimli pratik saç modelleri yapımı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı