Rahmet İsminin Anlamı Fazileti Ve Manası

Rahmet İsminin Anlamı Fazileti Ve Manası

Rahmet İsminin Anlamı Fazileti Ve Manası

Özellikle çocuklarına manevi açıdan son derece önemli isimler koyma hususuna takılmış anne ve babalara verilebilecek bir örnek olmaktadır. İsmin son derece manevi bir içeriği olması anne ve babalar tarafından tercih sebebi olarak karşımıza çıkıyor. Akla gelen ilk sorulardan olan kutsal kitaplarda geçiyor mu noktasında Rahmet ismi açısından evet diyebiliriz. Kur’an’da geçmesi noktasında son derece önemli bir isim olduğunu görebiliyoruz. Bununla beraber ismin gerçekten farklı bir yeri olması tercih sebebidir. Son dönemin popüler isimleri arasında yer aldığını göremiyoruz. Yani son dönemde akla gelen en popüler 2500 isim arasında kendine yer bulamamıştır. Fakat manevi açıdan son derece önemli bir yere sahiptir.

Rahmet isminin anlamına bakacak olursak acıma, esirgeme, koruma gibi anlamları olduğunu görebiliyoruz. Allah’ın ismi olması noktasında gerçekten son derece ağır bir isim olduğunu görebiliyoruz. Aslında akla gelen en kutsal isimlerden biri olması sebebiyle tercih edilebilirse de anne ve babaların koyarken dikkatli olmaları gerektiğini söylemek gerekecektir. Harf analizine göz atacak olursak neler söyleyebiliriz.

Rahmet isminin mana olarak sağlam bir anlamının olmasının yanında harf analizi ise farklı ipuçları veriyor. İsmin ilk üç harfinde şanslı, ağırbaşlı, hassas anlamlarını taşıdığını görebiliyoruz. Son üç harfinde ise hayalperest, eğlenceli ve sakin anlamlarını taşıdığını görebilmek mümkündür.  Bunlar dışında net olarak bir erkek ismi olması noktasında ön plana çıkıyor.

Rahmet İsminin Anlamı

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir