Reflüye Ne İyi Gelir

Reflüye Ne İyi Gelir

Reflüye Ne İyi Gelir

Reflünün sebep olduğu rahatsızlıklardan birisi de boğazda hissedilen o acı tattır ve gerçekten de çok kötü birşeydir. Özellikle mideden yemek borusuna kadar ulaşır ve buda çekilmez bir durum olur. Böyle bir sorunu ortadan kaldırmak için ise ilk yapılacak iş beslenme alışkanlığının bir an önce değiştirilmesidir. Reflüyü belirtileri is şunlardır ; midede yanma , kramp , acıma ve karın ağrısıdır. Aynı zaman da en tehlikeli olanları da günümüzde pek fazla yaşanmasa da zaman zaman yaşanan kalp ağrısı ve sıkışma olmaktadır. Şayet sizde de bu tarz şikayet varsa bir an önce doktor kontrolüne gidip tahlil yaptırmanızı öneriyoruz.

Reflü Neden Olur

Reflü’yü tetikleyen nedenler arasında ilk sırada çok yağlı yiyecekler , alkol ve çikolata gibi besinler gelmektedir. Bunların yanı sıra sürekli hazır gıdalar ile beslenenler de çok görülür. Bu yüzden böyle bir durum başınıza gelmemesi için biran önce beslenmenizi değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Tedavisi

Tedavisi hem bitkisel , hem de ilaç kullanımı ile olmaktadır arkadaşlar. İlaç tedavisi yapacaksanız ek olarak diyette yapmalısınız. Fakat reflü çok fazla ilerlemiş ise o zaman tıbbi yöntemlere başvurulur. Bu hastalık basit olarak görülmemektedir ve bir an önce tedbir alınmalıdır yoksa kontrol altına alınmazsa mide fıtığı ve kansere bile yol açabilir. Reflünün ne kadar ilerdiğiniz ise endoskopi sayesinde öğrenebilirsiniz eğer çok ilerlemiş ise hemen tedavi olmalısınız.

Şimdi Reflünüz çok ilerlemedi o zaman bitkisel olanlara yönelebiliriz burada devreye meyve giriyor bunlar ; Elma ve Muz oluyor.

Elma : Elma reflüye çok iyi gelmektedir meyve olarak ilk tercih edileni budur. Gün içersinde 1 tane tüketebilirsiniz bu da reflüye yakalanmanızı azaltır.

Muz : Reflüye iyi gelen bir diğer meyve ise muzdur gün içerisinde bir tane tüketmenizi öneriyoruz. Bu sayede reflüye yakalanma riski çok az olur. Aynı zaman da muz lif içerdiği için mide ve sindirim sistemine de çok faydası vardır.

hamilelikte reflüye ne iyi gelir reflüye iyi gelen reflüye ne iyi gelir ahmet maranki reflüye ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu reflüye ne iyi gelir kadınlar kulübü reflüye ne iyi gelir reflü nasıl geçer reflüye ne iyi gelir uzmantv Reflüye Ne İyi Gelir

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir