Resimli anlamlı güzel cuma mesajları ve sözleri

Resimli anlamlı güzel cuma mesajları ve sözleri

Resimli anlamlı güzel cuma mesajları ve  sözleri

Cuma günleri İslam aleminin dine yöneldiği , gününü ibadete geçirdiği , olumsuz düşünceler ve küslükler yerine barışa , uyuma , sevgiye ve dine yöneldiği bir gündür. Cuma günleri bu sebeple aynı dine mensup kişilerin birbirilerine Cuma mesajı göndererek Cuma günlerinin hayırlara vesile olmasını dilemeleri kültürel bir adettir.Bu nedenle Cuma günleri dine uygun mesajlar atılması gerekir.

Cuma günü gönderilecek mesajların resimli tercih edilmesi özellikle seçilen resimlerin dini resimler olması kişileri dine yönelmesini sağlayacaktır.Seçilecek resimlerin dine yönelik olması önemlidir.Cuma mesajına uygun olmayan bir resim eklenmesi mesajınızın anlamını bozacağından özellikle Cuma gününün anlamına uygun resimler seçilmesi gerekir.Cuma mesajlarını resmin üzerine yazılı tercih edebileceğini gibi , resme ek olarak mesaj yazılması da mümkündür.

Cuma mesajlarının metin kısmının güzelliğe , doğruluğa , ibadete yönelik olması ve Cuma günün hayırlı bereketli geçmesinin dilenmesi gerekir.Özellikle iş yeri olan bir yakınınıza iletiyorsanız bereketli bir kazanç dilemekte yerinde bir mesaj olacaktır.

  • Yüce Allah’ım sen dualarımızı bu mübarek günde kabul et, Bizleri rahmetinden eksik bırakma. Herkese hayırlı ve uğurlu, nurlu cumalar. AMİN
  • Rabbim! Gözlerimin etrafa sevgiyle neşeyle bakmasını nasip et, iyi olanı görmeyi ve iyilik yapmayı bizlere vesile kıl.
  • Tüm zorlukları, hastalıkları, belayı defeden rabbim, Bu mübarek günde sevdiklerimin ve benim günahlarını affet
  • Allahım; Cuma gününün yüzü ve suyu hürmetine bizleri bağışla, işlemiş olduğumuz günahları affet. Hasta olan, dara düşmüş olan insanlara yardım et. Borcu olup, ödeyemeyen sıkışan insanlarımıza bir çıkar yol göster. Herkese mutlu ve huzurlu cumalar dilerim.
  • Bütün Müslüman kardeşlerimizin cuması mübarek olsun. Rabbim herkese şifa ve bereket versin. Cumanız mübarek olsun.
  • Rabbim, şeytanın şerrinden vesvesesinden sana sığınırım. Bizi doğru yola ilet. Fenalıktan, azgınlıktan, kötü haram işlerden koru.

Dilerseniz, birbirinden anlamlı güzel kısa ve uzun olan cuma mesajlarını aşağıda resimli olarak inceleyebilirsiniz. Resimli cuma sözleri genel olarak sosyal medyada paylaşılmaktadır. En çok beğenilen cuma mesajları genelde resimli olanlardır. Elimizden geldiğince doludefter.com olarak, sizlere en güzel cuma yazılarını paylaşmaya çalıştık. Hepinizin bu mübarek günü, cuması kutlu olsun.

cumamesajlari resimli

anlamlicumamesajlari cuma mesajlarıi facebook cuma sozleri cumaniz mubarek olsun resmi enguzelcumamesajlarisozleri hayirli cumalar mesajlari resimli cuma mesajlari

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir