Rust fps arttırma rehberi ve yöntemleri akıcı oynamak için ayarlar

Rust fps arttırma rehberi ve yöntemleri akıcı oynamak için ayarlar

Rust fps arttırma rehberi ve yöntemleri akıcı oynamak için ayarlar

Rust eskiden bu kadar ağır bir oyun değildi ilk çıktığı zamanlar da versiyon 9’du ve bu yüzden birçok kişinin bilgisayarı rahatça kaldırıyor herkes oynayabiliyordu. Ama sonrada güzel bir güncelleme ile oyun çağ atladı ve versiyon 12 oldu. Evet arkadaşlar gerçekten grafikler muhteşem ötesi diyebilirim işte tek sıkıntı düşük sistemli bilgisayarların bu oyunu açamaması sorunu oluyor. Oyunda şuanda optimizasyon sorunu var birçok bilgisayarda ise istenilen performans alınmıyor diyebilirim.

Tabi merak etmeyin birkaç püf noktası ile Rust’tı çok rahat bir şekilde oynayabileceğiz. İlk olarak yapmamız gereken Steam kütüphanenizi açın ve oradan oyunu başlatın. Sonra karşımıza giriş ekranı gelecek oradan grafiği FAST yapın ve oyuna girin. Sekmeler bölümünden Ayarlara tıklayıp aşağıda yazmış olduğumuz ayarları yapın.

Rust Fps İçin Ayarlar

Depth Of Field : KAPALI

Ambient Occlusion : KAPALI

Anti – Aliasing : KAPALI

High Quality Bloom : KAPALI

Lens Dirt : KAPALI

Sun Shafts : KAPALI

Sharpen : KAPALI

Vıgnet : KAPALI

Color Grading : KAPALI

Bu yukarıda saymış olduğumuz özelliklerin hepsinde çarpı olmasın. Sonra karşısına geçelim ve onları da şu şekilde yapalım isterseniz ;

Grafik Kalitesi : 1

Su Kalitesi : 0

Azami Gölge Işıkları : 0

Gölge Detayı : 202

Çizim Mesafesi : 1468

Gölge Basamakları : No Cascades olacak

Gölge Mesafesi : 100

Yönbağımlı Filtreleme : 1

Paralaks Haritalama : 0

Yukarıda ki gibi bir ayar yaparsanız arkadaşlar gerçekten FPS’de olumlu etkiler alırsınız. Ancak grafiğe önem veren birisiyseniz bunları önermiyorum. Çünkü gerçekten grafik aşırı kötü oluyor. Ama isteyenler ayarları orta yaparak ekran çözünürlüğü düşürüp iyi bir fps alabilirler. İlk olarak bu yöntemi deneyin sonra yukarıdakini denersiniz. Ben aynı zaman da daha detaylı olsun diye video’da eklenip. Umarım arkadaşlar paylaştığım bilgiler işinize yarar ve zevkle Rust oynarsınız.

Rust FPS Nasıl Arttırılır Video İzle

28 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. ekran kartım gtx 850 oyundaki tüm ayarları en düşüğe almama rağmen oynanmıyor normalde rahatlıkla kaldırması gereken bi ekran kartı

    • Yeni sisteme geçildiği için şu an oyunda optimizasyon sorunu var, şu an herkez seninle aynı sorunu yaşıyor biraz beklemelisin en kısa zamanda düzeltilecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir