Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir

Birçok genç kızın saçları dökülmektedir bunun sebepleri ise aşırı stres , mevsim geçişleri veya yanlış kullanılan kozmetik ürünleri olabilir. Saç dökülmesinden şikayet edenler genel olarak erkekler idi ama son zamanlar da kadınlar da çok şikayetçi olmaya başladı. Yukarıda saydığımız maddelerle sınırlı değil bunun birçok sebebi bulunmaktadır isterseniz saç dökülmesinin nedenlerine ayrıntılı olarak göz atalım.

Nedenleri

– Stres

– Kadınsal Hormonlar

– Kansızlık

– Protein eksikliği

– Tiroit rahatsızlıkları

– Vitamin eksikliği

– Kilo kayıpları

– Kalıtımsal faktörler

– Birtakım ilaçların kullanılması

Kozmetik ürünlerin yanlış veya aşırı kullanımı sonucunda ortaya saç dökülme gibi sorunlar çıkabilir kızlar bu zamanla geçici , zamanla da kalıcı hale gelmektedir. Gün içerisinde belli miktarda saç dökülmesi saçın kendini yenilemesi anlamına gelir fakat bu süre ve miktar artarsa dermatoloğa görünmelisiniz.

Belirtileri

Saç diplerinde kaşıntı veya aşırı kepeklenme oluyorsa bu saç dökülme belirtileri arasında yer alır ve çok geçmeden önlem alınması gerekmektedir. Kepek her zaman saçınızın kalitesini ve parlaklığını bozmaktadır bu yüzden saçlarda kırılma ve gitgide saçlarınızı kaybetmeyle sonuçlanır.

Tedavisi

Saç dökülmesi rahatsızlığı arasında beslenme girmektedir gerçekten beslenme saç dökülmesinde çok önemli rol oynamakta. Bu yüzden izleyeceğiniz yolun ilk adımı her zaman beslenme alışkanlığı olsun kızlar. Doğru bir beslenme programı seçerseniz emin olun saçlarınız çok iyi olacaktır ve dökülme ortadan kalkacaktır. Aynı zaman da saçınızın parlaklığı ve kalitesi de yerine gelecektir. Saç diplerinin kendisini toparlaması için demir bakımından zengin olan besinleri tüketmelisiniz. Demir bakımından zengin olan besinler sayesinde saçlarınız daha sağlıklı olacaktır. Saçlarınızı yenilemek için C vitaminli olan besinleri tüketmeniz gerekiyor antioksidan özelliği olduğundan vücudunuzu akabinde de saçlarınız yenilemektedir.

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir