Saç Kavurma Yanına Ne Yapılır

Saç Kavurma Yanına Ne Yapılır

Saç Kavurma Yanına Ne Yapılır

Saç kavurma, yemek pişirme aracı olarak bilinen sacın üzerinde etin kavrulmasıdır. Bu yemeği lezzetli kılan ise eti üstünde pişirdiğiniz sacdır.

Kavurmalar arasında en özel tada sahip bir yemektir. Her türlü yemeğin yanına gidebilecektir. Türk mutfağının da yer alan özel bir lezzettir.

Özellikle saç kavurması yendiğinde aşırı susama hissi uyandırır. Bu yüzden saç kavurması yanında soğuk bir ayran yapılmalıdır.

Saç kavurmasının yanına yapılabilecek diğer yemekler ise aşağıda detaylı bir şekilde yazılmıştır.

Pilav 

Pilav, her yemeğin yanında olmazsa olmazdır. Türk mutfaklarında önemli bir yere sahiptir. Saç kavurmasının yanına da yapılabilecek yemekler arasında ilk tercih edilenlerdendir. Bu iki mutlaka denenmelidir.

Patates Püresi

Saç kavurma yanında yenebilecek bir diğer yemek ise patates püresidir. Bu iki yemek ile birlikte güzel bir sofra kurabilir ve hatta yanına birkaç içecek ve garnitür eklenerek bir menü hazırlanabilir.

Sebze Yemekleri

Sebze yemekleri, hem sağlık hem de lezzet açısından çok iyi yemeklerdir. Eğer saç kavurma yapıldıysa yanına sebze yemekleri de eklenebilir. Bu yemeği sevenler için ideal bir seçim olur.

Patlıcan Yemekleri

Patlıcan yemekleri, birçok yemeğin yanında yenebilecek bir lezzettir ve et yemeklerinin yanına iyi gider.

Saç kavurması da bir et yemeği olduğu için yanına tercihe göre patlıcan yemekleri yapılabilir.

Erişte

Erişte, pilav sevmeyenler için iyi bir alternatif yemektir. Saç kavurmasının yanına da yapılabilecek yemekler arasında yer alır. Bu ikili ile güzel bir uyum sağlanabilir.

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir