Saç Kısa Sürede Nasıl Uzatılır?

Saç Kısa Sürede Nasıl Uzatılır?

Saç Kısa Sürede Nasıl Uzatılır?

Saçların fön makinesi, düzleştirici, saç maşasına çok fazla maruz kalması, stresli yaşam şartları, düzensiz beslenme gibi sebeplerin hepsi saçların yıpranmasına ve uzun sürede uzamasına sebep olur. Bu durumla birlikte kadınlar da saçlarını kısa süre içinde uzatmanın yollarını aramaktadırlar. Saç bakımları ve bitkisel yöntemler saçların daha kısa süre içinde uzamasını sağlamaktadır. Peki bu yöntemler ile saç kısa sürede nasıl uzatılır?

  • Saçlarınızı kısa bir zaman içinde uzatacak ilk yöntem saçlarınıza bakım yapmaktır. Saç bakımı için jojoba yağı, hindistan cevizi yağı gibi doğal yağları kullanabilirsiniz. Doğal yağlar ile saçlarınıza bakım yapabilmek için; 3 damla lavanta yağını, 3 damla biberiye yağını, birkaç damla jojoba yağını, 2 damla sedir ağacı yağını ve 2 damla kekik yağını karıştırın ve kısık ateşte biraz ısıtın. Elde ettiğiniz ılık karışımı saç derinize parmak uçlarınız ile masaj yaparak uygulayın. 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ve şampuan ile güzelce yıkayın. Saçlarınız hem parlak görünür hem de kısa sürede uzar.
  • Saçlarınızın kısa süre içinde uzaması için kullanılan en etkili yöntem yumurta akıdır. Yumurta akını içine biraz zeytinyağı ekleyerek karıştırın ve elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza sürün ve saçlarınızı streç film ile sarıp 1 ya da 2 saat bekletin. Ardından saçlarınızı güzelce yıkayın. Bu maskeyi saçlarınıza haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
  • Saçlarınızın hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzayabilmesi için saç diplerinin de güçlü olmaya ihtiyacı vardır. Bu sebeple saç diplerinize her akşam parmak uçlarınız ile masaj yapmaya özen gösterin. Aynı zamanda saç köklerinizi canlandırarak saçlarınızın uzamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için de saçlarınızı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kuru iken tarayın.

Doğal Yöntemler İle Saç Uzatma

Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzayabilmesi için uygulayacağınız maskelerden önce beslenme düzeninize dikkat etmeli ve günlük ihtiyacınız olan su miktarını almalısınız. Bu işlemleri düzenli bir şekilde yerine getirdikten sonra saçlarınız için yapacaklarınız onların daha sağlıklı olmasını sağlayacak ve saçlarınızın kısa sürede uzamasına yardımcı olacaktır.

Saçlarınızın uzaması için uygulayacağınız ilk maske patates suyu, bal ve yumurta sarısı karışımıdır. Haşlanmış patatesin suyunu 1 tatlı kaşığı balı ve 1 yumurtanın sarısını bir kapta karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınızın diplerine masaj yaparak uygulayın ve ardından saçlarınızın uçlarına doğru maskeyi yaydırın. Sonrasında saçlarınızı 1 saat bekletin ve yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Aloe vera cilt bakımı için oldukça fazla tercih edilen bir bitkidir. Aloe veranın son zamanlarda saçlara da fayda sağladığı ortaya çıkmıştır. Saçlarınızın uzaması için 1 kaşık limon suyu, yarım tatlı kaşığı bal ve 1 fincan aloe verayı güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza sürün ve yarım saat bekletin. Yarım saatin ardından saçlarınızı ılık su ve şampuan ile masaj yaparak güzelce yıkayın. Saçlarınızın uzaması için bu maskeyi düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Bu maskeyi haftada bir kez düzenli bir şekilde uygularsanız saçlarınız canlanır, daha parlak bir görünüme kavuşur ve daha sağlıklı uzamaya başlar.

 

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.