Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları

Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları

Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları

Kadınlar kendilerinde olmayan özelliklere ilgi duyup, bu özelliklerin kendilerinde de olmasını isterler. Bunlar dış görünüşle ilgili olan özelliklerdir. Saçların şekli ve rengi de bunlardan birisidir. Bazı bayanlar saçlarını düz isterken bazıları kıvırcık, bazıları siyah isterken bazıları da sarı… Saç rengini değiştirmek o kadar zor olmasa da yine bunun için zaman ve para harcamak zorunda kalınıyor. Saçların olduğundan açık tonlarda olabilmesi, çeşitli kimyasal maddelerle mümkün olmaktadır. Fakat bu kimyasalların saç derisine ve saçlara zararı çok büyüktür. Hem arzu edilene sahip olunsun, hem de zarar görmesin düşüncesi, saçlar için ancak doğal yöntemler kullanılarak mümkün olmaktadır. Bu mümkündür. Fakat birkaç değişik şekilde yapılış biçimi vardır. Saç rengini açmanın doğal yolları;

Papatya suyu

Saçların değişik şekillerde ve renklerde kullanımı, kadınlar açısından vazgeçilmez bir güzellik şeklidir. Uzun yıllardan beri saç rengini açmak için papatya suyu kullanılır. Bu uygulamanın bir özelliği de saçların aynı zamanda beslenmesidir. Altın sarısı ve parlak saçlar için en doğal ve etkili yöntemlerden birisidir. Bu uygulama için bir avuç kadar kuru papatyaya ihtiyaç vardır. Bu papatyalar için ise 2 bardak su yeterli olacaktır. Kaynatılan bu karışım, papatyalar sarı renge dönüşünceye kadar devam etmelidir. Süzülme işlemi bitince de papatya suyu soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra da boş bir sprey kutusuna boşaltılır. Saçın tamamına papatya çayı sıkılır. Daha sonra saçlar taranarak güneşte 1 saat beklenir. Böylece papatya çayı saçınızın her yerine işlemiş olur. Saçlar ise altın sarısı rengine dönüşünceye kadar bu işlem sık sık tekrarlanır. En az iki günde bir olmak üzere.

Elma sirkesi

Elma sirkesi de doğal saç açan ürünlerdendir. Bu uygulama, duş sırasında durulama suyuna sirkenin karıştırılması ile sağlanır. Sirke saçları beslediği gibi aynı zaman da saç rengini de açma özelliğine sahiptir. Duş sırasında en son saçlar durulanırken sirkeli su ile saçların durulanması da saç renginin açılmasını sağlayacaktır.

Bal ve zeytinyağı

Bal ve zeytinyağı, doğal olarak saçları açan özel bir ikilidir. Yarım bardak zeytinyağı ve yarım bardak balı karıştırdıktan sonra saçın nemli olduğu bir zamanda açılması gereken yerlere sürülür. Yarım saat bekledikten sonra saç durulanır ve şampuanlanır. Bu uygulama birkaç gün arayla tekrar edilirse, belli bir zaman sonra saçların renginin açıldığı rahatlıkla görülür.

Karbonat

İnsanlar arasında karbonatın saç rengini açtığını fazla bilen yoktur. Fakat aslında doğal saç açıcılardan birisidir. Islak saça bir kaşık karbonat serpilip saça yedirilmesi sağlanırsa, saçın renginin her uygulamada biraz daha açıldığı görülür.

Limon

Limon çok uzun yıllardır hem saç bakımı, hem de saç rengini açmak amaçlı kullanılmaktadır. Bu uygulama için bir bardak limon suyunu bir litre suya karıştırılır. Boş bir sprey kutusuna bu karışım doldurulur. Islak saça sıkılır ve güneşe çıkılarak 20-30 dakika bekletilerek saç durulanır.

13 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.