Kadınca

Saçların çabuk hızlı ve sağlıklı uzaması için neler yapılması gerekir? Doğal yöntemler nelerdir?

Saçınızın çabuk ve sağlıklı bir şekilde uzaması için yapılması gereken birçok seçenek bulunmakla birlikte, saçlarınızın kırıklara uğramaması, sağlıklı bir görüntünün oluşması, saçlarınızın sürekli dökülmemesi için bitkisel ürünleri tercih etmeniz doğru olacaktır. Saçlarınızın dolgun ve hacimli görünmesi açısından bu bitki kürleri sizin için oldukça avantaj sağlayacaktır. Saçınızın dökülmesine neden olan birçok faktör bulunmakla birlikte, doğru bir şekilde beslenmesi için mineral ve vitamin kullanımınız da oldukça önemlidir. Ancak doğru vitamin ve mineral alımı oldukça önemlidir. Saçınızın hızlı uzaması için E vitamini oldukça önemlidir, ancak D vitamini saçlarınız için bir fayda sağlamamaktadır. Bu nedenle doğru vitaminleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra, uzun süreli olarak güneş altında durmanız, saçlarınızı her gün şampuanlarla yıkamanız, jöle, briyantin gibi ürünler kullanmanız da saçlarınızın hasar görmesine yol açmaktadır. Saç ve saç derinizin kurumasına yol açan bu ürünleri kullanmak yerine, doğru bir şekilde maske hazırlayarak, saçlarınızın daha hızlı ve daha sağlıklı bir şekilde uzamasını mümkün kılabilirsiniz.

Saçların Çabuk Uzaması İçin Yapılması Gerekenler

  • Saçlarınızı her gün yıkamak yerine, sadece yağlandığı zamanlar yıkamanız gerekmektedir. Saçlarınızı gün aşırı yıkamanız halinde, saçlarınız daha nemli kalacaktır. Saçlarınızın kurumasına neden olan her gün saç yıkama işlemi neticesinde saçlarınız cansız ve mat bir görüntüye kavuşmaktadır. Bu görüntüyü ortadan kaldırmak için saçlarınızı her gün yıkamak yerine, ılık suyla iki üç günde bir yıkamanız yeterli olacaktır.
  • Saçlarınıza sürdüğünüz saç kremleri, şampuan, şekillendirici ürünler oldukça fazla kimyasal içerdiğinden dolayı, bu ürünlerin kullanımında dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu ürünler yerine organik ürünler tercih etmeniz saçlarınızı korumak amacıyla oldukça önemlidir. Organik ürünler, uzun vadede saçlarınızı korumakta ve saçlarınızın nemli olmasını sağlayarak, dolgun bir görünüm oluşmasını sağlamaktadır.

Saçların Çabuk Uzaması İçin Doğal Yöntemler

Saçlarınızın doğal ürünlerle ve hızlı uzamasını istiyorsanız, doğal ürünler kullanmanız gerekmektedir. Bu konuda size en çok yardımcı olacak ürün sarımsak olacaktır. Sarımsağı ezerek kullanımınız mümkün olmakla birlikte, haftada bir kere uygulayacağınız sarımsak kürü sayesinde, saçlarınız oldukça hacim kazanacak ve dolgun bir görünüme kavuşacaktır. Sarımsağı ezerek, saçlarınıza ve saç diplerinize sürerek, saçlarınızın kısa bir sürede uzamasını sağlayacağınız gibi, sağlıklı bir şekilde uzamasını da sağlayacaksınız. Bu nedenle sarımsak kürünü kullanmanızı önermekteyiz. Sarımsak kokusundan rahatsız olmanız halinde, sarımsağı sütle karıştırarak, sarımsağın keskin kokusunu yok etmeniz de mümkündür. Bunun yanı sıra, ısırgan otu ile de saçlarınızın hızlı ve sağlıklı uzaması mümkündür. Saçlarınızın hızlı bir şekilde uzaması için ısırgan otunu kaynatarak kullanmanız yeterli olacaktır. Kaynayan su içerisine atacağınız ısırgan otunun suyuyla saçlarınızı yıkamanız ve bu suyun saç diplerinde kalması halinde, saçlarınız oldukça doğru bir şekilde beslenecektir. Bunun yanı sıra, ısırgan otunu ezerek saçlarınıza sürmeniz de mümkündür. Saçlarınıza sürdüğünüz bu kür sayesinde, saçlarınız oldukça dolgun bir görünüme kavuşacaktır. Saçlarınızın kirli görüntüsünden kurtulmak için şampuan kullanmak istemiyorsanız, öncelikli olarak sirke kullanımı da yapmanız mümkündür. Saçlarınızı 15 gün içerisinde 1 kere sirkeyle yıkamanız halinde, saçlarınızda ki kir ortadan kalkacak ve saç deriniz nefes alacaktır.

Saçların çabuk hızlı ve sağlıklı uzaması

Saçların Çabuk Uzaması İçin Evde Yapılabilecekler

Saçlarınızın hızlı bir şekilde uzaması için yapmanız gerekenler oldukça basit ve evde yapılacak türdendir. Örneğin saçların hızlı uzaması için saçlarınızın uçlarını kestirmeniz oldukça önemlidir. Saç kırıklarınızı aldırmanız halinde, saçlarınızın hızlı bir şekilde uzaması mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra, saçlarınızı atkuyruğu gibi sıkı modellerle bağlamak yerine, saçlarınızı serbest bırakmanız oldukça önemlidir. Saçlarınızın serbest kalması, saçlarınızın daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır. Bu nedenle saçlarınızı serbest bırakmanız saç köklerinizi zorlamayacak ve hızlı bir uzamaya neden olacaktır. Saçlarınız için aynı zamanda, evde yapacağınız doğal bakımlar sayesinde, saçlarınızın kısa sürede uzaması mümkün olacaktır.  Bu nedenle bu tür durumlara dikkat ederek evde saçlarınızın çabuk uzaması için doğru bir yol bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı