Kadınca

Saçların Yıpranmaması İçin

Her kadın saçlarının daha sağlıklı ve canlı görünmesini ister değil mi. Bunun için de saçlarına birçok farklı bakım uygularlar ve kuaförden çıkmazlar. Aynı şekilde ayna karşısında bolca vakit geçirirler. Yalnız kızlar saçlarınızın güzel görünmesi ve dolgun durmasıyla uğraşırken bir yandan da bazı hatalar yaparak saçlarınıza zarar veriyorsunuz. Kullanılan yanlış yöntemler saçlarınız üzerinde olumsuz etki bırakır ve bunu hiçbir bayan istemez tabi. Kızlar saçlarının yıpranmaması için önlem alırlar ama bazı yapılan hatalar saçlarınızın tekrardan yıpranmasına sebep olur.

Umarım kızlar bu ürünlerden bahsettiğimiz zaman yavaş yavaş bu durumu hayatınızdan çıkarırsınız. Anlık ve birkaç haftalık güzellik değildir bizim amacımız değil mi eğer böyle bir beklentiniz varsa saçlarınız çok yıpranır. Her zaman amacınız anlık olmasın uzun olsun ki hata yapmayasınız. Unutmayın kızlar saçlarımız bizim için çok önemlidir ve ömrümüz boyunca en gözde parçamız olmaktadır. Şimdi kimyasal olan saç boyalarına dikkat edelim çünkü adı üstünde kimyasal içerikli boyalardan meydana geliyor buda derimize ve saçlarımıza çok fazla zarar veriyor. 1 saat içinde saçlarımızın rengini değiştiren bu ürünleri aslında nasıl kısa sürede değiştiriyor bunu düşünmemiz gerek. Hızlı bir reaksiyon veren bu kimyasal ürünler saç diplerinize çok zarar verir ve kalıcı hasarlara yol açar. Hatta birçok saç boyaması yapan kadın bilir kokusu oldukça keskindir. Yani solunum ve astım hastalığına bile sebep olabilir bu kimyasal saç boyaları.

Saç boyası bittikten sonra dikkat edeceğimiz nokta ise şampuanlar olmaktadır. Her kadın şampuan ve saç kremini büyük ölçüde tercih eder. Bitkisel ve sabun tarzı ürünler bir kenarda dururken bizler kimyasal olan şampuan ve saç kremlerini tercih ederiz değil mi. İşte bu yanlış bir yöntem çünkü şampuan ve saç kremi çok fazla kullanıldığı zaman ortaya saç dökülmeleri çıkmaktadır.

Saç düzleştiricilere bakacak olursak da son zamanlar da genç kızlar tarafından çok tercih edilmektedir. Saç düzleştirici de bir sorun yok sadece kuru zamanlar da düzleştirme yapmalıyız. Eğer saçlarınız ıslakken veya duştan yeni çıktığınızda hemen düzleştirme yaparsanız saçlarınız kırılır ve yanar. Saçlarınızın yıpranmaması için bu söylediklerimize kızlar çok dikkat edin son vereceğim öneriler arasında sıkı saç bantları , tokalar ve çeşitli gergin aksesuarlar geliyor. Bazen çok sıkı bağlarız ve buda saç köklerinin çekilmesine ve saçlarımızın dökülmesine sebep olur buna dikkat edin.

Saçların Yıpranmaması İçin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı