Şahmeran Duası Okunuşu ve Anlamı

Şahmeran Duası Okunuşu ve Anlamı

Şahmeran Duası Okunuşu ve Anlamı

Şahmeran duası okunuşunun nedenleri çoktur. Duanın içinde Allah’ın isimleri bulunmaktadır. Bu nedenle pek çok faziletleri ile bilinmekte olan bir duadır. Şahmeran duasının 7 kez okunması, nazardan korunma anlamında fayda etmektedir. Dileklerin olması için bu duanın 41 kez okunması tavsiye edilmektedir. Aile huzurunun sağlanmasında da faydaları bulunmakta olan Şahmeran duası, 3 gün boyunca 61 kez okunmalıdır. Bu sayede ev içindeki huzursuzluklar sona ermektedir.

Şahmeran Duası Ve Anlamı

Şahmeran duasının anlamı yani Türkçe meali bilinmelidir. Her kişi okuyacağı duanın anlamını bilmeli ve anlamıyla okumalıdır. Bu sayede gelişecek olan inanç daha da güçlü olmaktadır. Dua, inancı enerjisidir. Allah tüm yakarışları duymaktadır ve de bu enerji tüm evrene dağılmaktadır. Hayırlı dualar okuyanı da okunanı da zırh gibi sarmaktadır. Bu nedenle ağzı dualı kişilerden olmayı Allah’ın nasip etmesi için dualar edilmelidir. Dualı kişilerden olabilmek, her iki cihan için de önemli olmaktadır.

Şahmeran Duasının fazileti

Her duanın derin faziletleri bulunmaktadır. Her dua Kuran’dan gelmektedir ve bu sayede ne niyetle okunursa okunsun, iyilikleri kişiye ve de çevresine bulaşacaktır. Şahmeran duası Allah’a yakarış anlatmaktadır. Bu yakarışın Arapça olması, Arapça lisanının yapısından kaynaklı olarak daha faydalı sonuçlar verebilmektedir. Bu nedenle Türkçe meali bilinmelidir lakin Şahmeran ve de tüm dualar Arapça okunmalıdır. Şahmeran duasının da diğer dualar gibi faziletleri büyüktür. Kişinin arı kalple istediği hayırlı her ne varsa, bu duayı okuyarak elde etmesinin mümkün olacağı inanışı bulunmaktadır.

Şahmeran duası türkçe ve anlamı

https://www.youtube.com/watch?v=1af9-ics68A

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir