Sahurda çay içilir mi?

Sahurda çay içilir mi?

Sahurda çay içilir mi?

Oruca hazırlık evresi olan tüm yiyecek ve içeceklerden istifade edildiği sahur vaktinde sıvı gıdaların alınması uzmanlar tarafından öneriliyor.

Bu nedenle sahur vaktinde çayı içilebilir. Gün içerisinde tutulan oruçta vücudun en çok ihtiyaç duyduğu şey sudur. Bu nedenle sahurda çay da dahil tüm sıvı gıdaların tüketilmesi vücut sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Özellikle çok fazla şekerli çay içmemeye gayret gösteriniz. Şekerli çay, sizi fazlasıyla susatacaktır. Az şekerli çay içmenizi tavsiye ediyoruz.

ÇAYIN FAYDALARI:

Metabolizmayı güçlendirir ve hızlandırır. Uzman diyetisyenlerin önerisi yeşil çaydır. Günde üç bardak içilen çay metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Çok fazla kalori içermediğinden dolayı kilo aldırmaz. Ramazan ayında sahurda ve iftardan sonra gönül rahatlığı ile çay içebilirsiniz

Bazı yerlerde çayın sindirim sistemine zarar verdiği söyleniyor. Bunun sebebi çayın çok şekerli içilmesidir. Az şekerli içilen çay ise, sindirim sistemimize büyük fayda sağlar. Az şekerli çay içmeye özen gösteriniz

Kansere yakalanma riskini azaltır. Antioksidan içerir ve serbest radikallere karşı etkilidir. Onların işlevini ortadan kaldırır.

Kemik sağlığına katkıda bulunur.

Kalp sağlığını destekler ve kalp krizi riskini azaltır.

Kolon kanserine karşı faydalıdır.

 

 

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.