Sahurda hangi meyveler yenilmeli? Tok tutan yağ yakan meyveler!

Sahurda hangi meyveler yenilmeli? Tok tutan yağ yakan meyveler!

Sahurda hangi meyveler yenilmeli? Tok tutan yağ yakan meyveler!

Sahur vakti, tutulacak oruç için yemek içme hazırlığının yapılması anlamına geliyor. Sahur vaktinde yenilecek ve içilecek besin maddeleri oruç tutan kişilerin oruçlarını kolay bir şekilde tutmasını sağlıyor.

Bu nedenle sahur vaktinde yenmesi gereken yiyecekler özellikle sulu meyveler olmalıdır. Sulu meyvelerin yenmesi ile gün içerisinde vücudun su ihtiyacı sağlanmış olacağından kişilerin daha kolay oruç tutmalarını sağlıyor.

KİVİ: C vitamini açısından zengin bir meyve olan kivinin en büyük özelliklerinden birisi tok tutması ve yağ yakıcı olmasıdır.

ÜZÜM:  Sahurda yiyebileceğiniz tok tutan bir başka besin kaynağı üzüm sizi fazlasıyla tok tutacaktır.

ELMA: Uzmanlar özelikle sahurda elma tüketilmesini tavsiye ediyor. Kalorisi oldukça az ve insanı tok tutan mucizevi bir meyvedir.

MUZ: içerisinde bulunan doğal şeker sayesinde hem diyabet hastaları bu meyveyi tüketebilir, hem de oruç tutanlar. Susatmaz ve tok tutar.

ERİK: C vitamini deposu olan eriğin tok tutma özelliği bulunuyor. Diyet yapanların ve oruç tutanların vazgeçilmezidir. Sahurda keyifle tüketebilirsiniz.

BALKABAĞI:  Az su ile haşlayın ve üzerine şeker serpmeyiniz. Haşlayıp pişirdiğini kabağa bol tarçın tüketerek yiyebilirsiniz.  Lif zengini bir meyvedir ve içerisinde bolca potasyum ve magnezyum bulunmaktadır.

YEŞİL KABAK:  Rendeleyerek güzel bir salata yapabilirsiniz. Kalsiyum, potasyum, magnezyum ve sodyum bakımından son derece zengin bir meyvedir. Dilerseniz patatesli kabak yemeği yapabilirsiniz.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir