Sahurda Zeytin Yemek susatır mı?

Sahurda Zeytin Yemek susatır mı?

Sahurda Zeytin Yemek susatır mı?

Oruç saatleri nedeniyle vücut ihtiyaç duyduğu yeterli miktarda suyu alamamaktadır. Bu nedenle vücut da su ihtiyacına neden olabilecek besinlerden uzak durmak gerekir.

Zeytinin içerdiği fazla tuz oranı nedeniyle sahurda tüketilmemesi gereken besinlerden biri olarak bilinmektedir. Zeytin gibi tuzlu içeriğe sahip olan besinler gün içerinde suya duyulan ihtiyacın artmasına neden olur.

Sahurda zeytin yemek insanları gün içerisinde susatır şeklinde yorumlansa da uzmanlar tam tersini söylüyor.

Sahurda zeytini 4 5 tane olacak şekilde yemek gün içerisinde insan vücudunun aşırı su ihtiyacı hissetmesini önlendiği gibi tüm gün boyunca da tok kalmasını sağlıyor.

Zeytin tüketmek oruç tutan insanları son derece tok tutuyor ve gün içinde acıkmalarını önlüyor.

Uzmanlar zeytin ve sucuk konusunda oruç tutanları uyarıyor!

Havalar sıcak ve haliyle günler uzun olduğundan dolayı oruç tutarken zorlanıyoruz. Sahurda bilinçsizce tüketilen bir takım yiyecekler bizi aşırı derecede susatıyor.

İnsanı en çok susatan yiyeceklerin başında zeytin, sucuk ve tulum peyniri geliyor. Uzmanlar su ihtiyacına neden olacak gıdalardan kaçınılması gerektiğini televizyon programlarında ve haber sitelerinde dile getiriyorlar.

Bu sebeple sahurda yiyeceğimiz besinlere dikkat etmemiz gerekiyor. Eğer fazla tuzlu besiler ve baharatlı yiyecekler tüketirseniz gün içerisinde susarsınız.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir