Şakşukanın Yanında Ne Gider

Şakşukanın Yanında Ne Gider

Şakşukanın Yanında Ne Gider

Yemek lezzetleri bakımından zengin olan Türk mutfağının kendi içinde çeşitli lezzetleri bulunur.

Bu kapsamda özellikle değişik tadı ile ön plana çıkan şakşuka yemeği çeşitli yemek türleri ile birlikte servis edilebilir.

Bu kapsamda özellikle yoğun olarak yağlı bir yapıya sahip olmasından dolayı yanında tercih edilecek yemekler daha hafif bir içeriğe sahip olması gerekir.

Mercimek Çorbası

Yağlı bir şakşukanın tüketilmesi sırasında kendisine özel olarak hazırlanan mercimek çorbası çok iyi bir başlangıç olabilir.

Hazırlanması ve sunulması özel bir prosedüre tabi olmayan mercimek çorbası hem yazın hem de kışın tüketilen bir yemek türü olarak ön plana çıkar.

Özellikle hafifliği nedeniyle insanlara sunulabilir.

Çoban Salata

Mevsimsel sebzeler ile birlikte kolay bir şekilde hazırlanan çoban salata şakşukanın yanında gayet güzel bir tat olabilir.

Salata çeşitleri arasında yer alan çoban salata içerdiği vitamin ve enerji ile birlikte sindirim açısından da şakşukanın yanında tercih edilir.

Fırında Tavuk Şiş

Her yemeğin yanında tüketilebilen tavuk özenli bir şekilde hazırlanarak fırında servis edilir.

Bu servis edilme sırasında sulu olması ve yanındaki garnitürlerin taze olması da tavuk şişe ayrı bir lezzet katar. Bu kapsamda özellikle de şakşukanın yanında çok güzel bir tercih olur.

Yaprak Sarma

Zeytinyağlı olarak hazırlanan bir yaprak sarma çok güzel bir ara soğuk yemeği olarak bilinir. Fazla ağır olmamasından dolayı şakşukanın yanında servis edilir.

Biber Borani

Şakşukanın yanında sunulabilecek aperatif ve ara soğuk olarak bilinen yemeklerden birisi de biber boranidir. İçerdiği sarımsak özü ile birlikte kolay bir hazırlık aşamasından sonra sunulur.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.