Salebin Yanında Ne Gider

Salebin Yanında Ne Gider

Salebin Yanında Ne Gider

Kış gelip havalar soğumaya başlayınca sıcak içecek tüketilmek istenir. Salep sıcak tüketilen ve soğuk algınlıkları üzerinde tedavi edici özelliği bulunan bir içecektir.

Salep, öksürük, bronşit, soğuk algınlığına iyi gelir, hazmı kolaylaştırır, mideyi rahatlatır, zihni canlandırır ve güçlü bir etkisi vardır.

Salep ülkemizde Isparta, Muğla ve Kastamonu’da yetiştirilir, dünyada ise Balkan ülkeleri ve Yunanistan’da üretilir. Salebin yanında ne gider, salep içerken yanında ne yiyebiliriz.

Tarçın

Salep ve tarçın ayrılmaz bir bütündür, salep içerken mutlaka üzerine tarçın atılır, salebin tadını alabilmek için bu gereklidir.

Aynı zamanda tarçın eklenen salebi içtiğinizde cinsel gücü artırdığı söylenmektedir.

Zencefilli Kurabiye

Salep ile birlikte kurabiye yemek oldukça keyiflidir. Özellikle zencefilli kurabiyenin kendine has bir kokusu ve tadı vardır. Salebin yanında yerken ikisinin lezzeti birbirini tamamlar.

Tarçınlı Kurabiye

Tarçın bilindiği üzere salep için zorunlu sayılabilecek bir tattır. Üzerine atıp içebildiğiniz gibi yanında tarçınlı kurabiye yemek de farklı bir tat verir.

Elmalı Kek

Elmalı kek ve salep içmek iyi bir seçimdir, elmalı kekin özel tadı ve salep harika olur.

Çikolata Drajeleri

İçleri fıstıklı, fındıklı, bademli, üzümlü dışı çikolata kaplı drajeler saleple birlikte yiyebileceğiniz yiyeceklerdendir.

Tiramisu

Nescafenin aromasını alabileceğiniz yeni nesil tatlılardan olan tiramisu ve salep birlikte yakışan lezzetlerdir. Tiramisunun hafif tadı ile salep iyi gider.

Sufle

Soğuk günlerin sıcak içeceği salep yanında sıcacık bir sufle ile birlikte harika bir deneyim olacaktır, mutlaka denemelisiniz.

15 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.