Eğitim

Samsung Galaxy 3 Açılmıyor? Neden Olabilir

Samsung telefonlarında belli markalarda belli sorunlar tekrarlamaktadır. Bunlardan biri Samsung Galaxy 3 problemidir. Samsung Galaxy 3 açılmıyor ie bu konuda takip edebileceğiniz birkaç basit yöntem olabilir.

Samsung S3 Neden Açılmıyor?

Samsung S3 açılmama nedenleri arasında ana kart yanması olabilir. Bunun yanı sıra ani  telefon ölümü  dediğimiz bir sorun ile karşı karşıya olabilirsiniz. Ana kart yenilemesi pahalı bir uygulamadır. Bunun yerine, ana kartınızı belli yerlerde tamir ettirebilirsiniz. Böylece sorunu daha uygun fiyata halledebilirsiniz. Elbette bunun için telefonunuzun garantisinin dolmuş olması gerekmektedir. Telefon garantisi dolmadı ise, zaten servis size yardımcı olacaktır.

Samsung S3 Açılmıyor Neden?

Samsung S3 telefonunuz açılmıyorsa, telefonunuza recovery mod yapabilirsiniz. Bu mod için ses açma tuşu + home tuşu + power tuşuna basılı tutmalısınız. Yirmi saniye kadar bu şekilde basılı tutmanız gerekecektir. Ardından wipe data yapmanız lazım. Bu konuda ses açma ve kısma tuşları ile tuşları yönlendirebilirsiniz. Home tuşunu kullanarak seçim yapabilirsiniz. Dokunmatik ekran bu aşamada çalışmaz. Her iki wipe yazan kısmı yaptıktan sonra ise yes tuşuna basmanız gerekecektir. Bu gibi işlemlerde bilgilerinizin silinme olasılığı olacaktır. Bu nedenle bu ihtimale hazırlıklı olun. Eğer bilgiler size lazımsa, kurtarılma ihtimalini düşünerek teknik servise başvurabilirsiniz. Bazı durumlarda servisler bilgilerin kullanılması konusunda ciddi yardımlarda bulunmaktadır. Bu da kullanıcıların bilgileri için avantajlı olabilir.

Samsung Galaxy 3 Açılmıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı