Samsung Galaxy S3 Telefonum Şarj Olmuyor Ve Açılmıyor

Samsung Galaxy S3 Telefonum Şarj Olmuyor Ve Açılmıyor

Samsung Galaxy S3 Telefonum Şarj Olmuyor Ve Açılmıyor

Eğer Samsung Galaxy S3 telefona sahipseniz, birçok kullanıcının zaman zaman rastladığı bir sorun ile karşılaşabilirsiniz. Bu konuda yapmanız gereken birkaç uygulama var aslında. Samsung Galaxy S3 telefonum şarj olmuyor diyorsanız, bu konuda pratik birkaç yöntem uygulayabilir ve ardından sorun devam ederse, telefonunuzu servise yollayabilirsiniz.

Samsung S3 Açılmıyor

Cihazınız şarj olmuyorsa, pratik bir yöntem olan Quick Start yöntemini uygulayabilirsiniz. Tuş ekranını açıp *#0228# i tuşlamalısınız. Burada karşınıza çıkan ekranda Quick Start butonuna tıklamalısınız. Bu işlem sonrasında telefon kapanacaktır. Ekran kapanmasının ardından telefonun tuş kilidini açın. Bu aşamada şarj yüzdensin fark edilir derecede ani bir düşüş yaşadığını görebilirsiniz. Bu işlem sonrasında telefonunuzu yeniden şarj edin. Yalnız bu işlemin sık yapılması sakıncalıdır. Bataryada birden düşüş yaşanması bataryanın ömrünü etkileyecektir. Bu yöntemi diğer telefon modellerinde denemeyin.

Samsung S3 Açılmama Sorunu

Quick start size anlık olarak çözüm sunacaktır. Genelde bu durumun güncelleşmeden kaynaklandığını düşünseniz de genelde sorun şarj kablosu yani usb kablosundan kaynaklanmaktadır. USB kablonuzun iç kısmını inceleyin. Bunun iç kısmında dört adet bakır tel göreceksiniz. Bu tellerden bir ya da iki tanesinin biraz daha içe doğru girmiş olduğuna şahit olacaksınız. Bu durum Samsung genel üretim hatasından kaynaklanmaktadır. telefonu şarj ettikçe bu teller içe doğru girmektedir. Bundan sonra ortaya temassızlık çıkmaktadır. Şarj aletinizi değiştirmeniz gerekecektir.

Samsung Galaxy S3 Telefonum Şarj Olmuyor

15 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir