Samsung Galaxy S4 Camı Kırıldı? Nasıl Değişim Yapılır?

Samsung Galaxy S4 Camı Kırıldı? Nasıl Değişim Yapılır?

Samsung Galaxy S4 Camı Kırıldı? Nasıl Değişim Yapılır?

Ekran Konusunda en sıkıntılı telefonlardan biri Samsung’un Galaxy s4 modeli. Cep mesafesi kadar yükseklikten düştüğünde iç ekranda çatlaklar oluşabiliyor daha kötüsü camı kırılıyor. Maalesef telefonun garanti kapsamına cam kırıkları dahil değil. Kullanıcı hatası olarak görülüyor. Garantiye yolladığınızda ekstra ücrete tabi tutuluyor. Samsung’un tüm modellerinde camlar ekran arkasındaki dokunmatik işlemini sağlayan parçayla birleşiktir. Garantiye yolladığınızda cam arkadaki dokunmatik işlemini sağlayan parça ile birlikte değiştirilir.

Samsung Galaxy S4 Cam Değişimi

Kırılan cam için cihazınızı garantiye yolladığınızda yüksek bir ücret karşılığında tamirat yapılır. Garantiye yollamaz ve herhangi bir telefoncuya götürüp cam değişimi yaptırmak isterseniz maalesef telefonuz garanti dışı kalır. Eğer garantinizin bitmesine az bir süre kaldıysa telefoncuda tamir ettirmenizi öneriyoruz. Ama garantinin henüz başında iseniz telefonunuzu garantiye yollamanızı tavsiye ederiz. Çünkü ileride daha büyük bir problem çıktığında çok daha fazla ücretlerle telefonunuzu tamir ettirmek zorunda kalabilirsiniz.

Samsung Galaxy S4 Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

Eğer telefonun camını kendiniz takmak isterseniz internetten sipariş verip kendiniz de takabilirsiniz. Fakat cihazlar çok hassas olacağından ve karmaşık bir süreç gerekeceğinden dolayı bu işlemi yapmanız çok sağlıklı olmayacaktır. Profesyonel değilseniz bun size önermiyoruz. Telefonunuzu garantiye yollamadınız. İnternet üzerinden cam siparişi verdiniz ve bir telefon tamircisine yolladınız. Sırasıyla yapılan işlemler şu şekilde olacaktır.

  • Kırılmış ekran yurtdışından gelen özel bir makine yardımıyla çıkarılır.
  • Cam ve ekran arasındaki silikon tabaka özel solüsyon yardımıyla temizlenir. Samsung fabrikasyonu vakumlu jel sürülür.
  • Yeni orijinal ekran yine özel makine yardımıyla takılır.
  • Cihaz özel bir ultraviyole ışınında bekletilir.

Samsung Galaxy S4 Camı Kırıldı

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir