Samsung Galaxy S4 Wifi Az Çekiyor

Samsung Galaxy S4 Wifi Az Çekiyor

Samsung Galaxy S4 Wifi Az Çekiyor

Samsung Galaxy S4 modelinde wifi az çekiyor veya bağlantı sorunu yaşanıyor gibi şikayetler oldukça fazla. Bunun birçok sebebi olduğu gibi çözüm yolu da bulunuyor. Öncelikle garantiniz devam ediyorsa yetkili servise vermeniz öncelik önerimiz olacaktır. Sizin de bildiğiniz gibi, nasıl olursa olsun hiçbir çözüm, firmanın yetkili servisi kadar sağlıklı değildir.

  • En yaygın çözüm yollarından biri root atmaktır. Cihazı root edebilmek için root dosyalarını indirmeli, ardından odin yükleme aracı ile root etmelisiniz. Bu noktada root’un nasıl atıldığınızı iyi öğrenmeli, telefonunuzun sürümüne en uygun olanı bulmalısınız.
  • Ardından Play Store’ dan Root Browser yüklemelisiniz. Karşınıza çıkan system/build.prop dosyasını, root browser ile text editör yapıp açın. Açtığınız dosyada ro.securestorage.support=true satırını göreceksiniz. Bu satırın sonunda bulunan ‘’true’’ ibaresini, ‘’false’’ yapıp kaydedin. Ardından izni verip işlemi devam ettirin. Telefonu kapatıp açarak yeniden başlattığımızda sorun çözülmüş oluyor.

Samsung Galaxy S4 Bağlantı Sorunu

Sorunlar arasında, başka modemlerle bağlantı kurup kendi modeminize bağlamamak da var. Eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız bunun çözümünden kısaca bahsedelim. Modeminizin ara yüzüne giriş yapıp kanal 11 ya da 6 olacak biçimde ayarlayın. Bu bölüm kablosuz ayarlar kısmında yer alır. Şifreleme türünü wpa psk, eğer olmazsa wep yapın. Belirleyeceğiniz şifre ile birlikte, telefonunuzla ağa bağlanmayı deneyin. Sorun yüksek ihtimal çözülmüş olacaktır.

Samsung Galaxy S4 Wifi Az Çekiyor

58 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir