Samsung Galaxy S5 Kamera Başarısız Hatası

Samsung Galaxy S5 Kamera Başarısız Hatası

Samsung Galaxy S5 Kamera Başarısız Hatası

Samsung modellerinde sık karşılaşılan sorunlardan biri de kameralarda oluşanlardır. Samsung Galaxy S5 modeli kamera başarısız hatası, genel olarak fotoğraf çekimi sonrasında karşınıza çıkar. Fakat çözümsüz bir sorun değildir.

  • Telefonunuzun sd kartını, yani hafıza kartını çıkarıp belli bir süre bekleyin. Tekrar taktığınızda sorunun düzelme ihtimali yüksektir. Sonuç vermediği taktirde hafıza kartında bulunan verilerinizi bilgisayara kopyalayın ve kartınızı biçimlendirin.
  • Diğer çözüm yolu; ayarlardan uygumalar kısmına giriş yapın, kamera uygulamasının bulunduğu bölüme tıklayın. Sonrasında durdurmaya zorlaya basın ve telefonu kapatıp açın.
  • Telefonunuzun kamera uygulamasından çekim yapmak yerine, indirdiğiniz diğer fotoğraf çekme uygulamalarını deneyin. Bu uygulamalarda çekim yapabiliyorsanız yazılımsal bir sorun vardır. Bunun çözümü ise; ayarlara girip telefonu fabrika ayarlarına geri çevirmektir.
  • Tüm bu çözümler fayda etmediyse sorununuz maalesef donanımsaldır ve Samsung’un yetkili mecralarına götürmeniz gerekir.

Samsung Galaxy S5 Özellikleri

Samsungun S5 modeli, 5.1 inç ekran boyutuna ve 1920 x 1080 ekran çözünürlüğüne sahiptir.  Önemli donanım özelliklerinden ikisi; 16 MP kamerası ve 2 GB Ram’ e sahip olmasıdır. Dört çekirdeklidir ve 2.5 GHZ işlemcisi vardır. Parmak izi okuyucusu ve kalp ritmi ölçme gibi ekstra özellikleri bulunur. Çok çeşitli ses ve video formatlarını açabilmektedir. Dahili hafızası 16 – 32 GB olsa da, micro sd kart ile 64 GB’ ye kadar çıkabilir.

Samsung Galaxy S5 Kamera Başarısız Hatası

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir