Samsung Galaxy S5 Su Geçiriyor Mu?

Samsung Galaxy S5 Su Geçiriyor Mu?

Samsung Galaxy S5 Su Geçiriyor Mu?

Akıllı telefonları sağladığı kolaylık ve rahatlık nedeniyle hiç yanımızdan ayırmıyoruz. Ama maalesef bazen dikkatsiz kullanımımız sonucunda telefonu havuz deniz gibi su miktarı ve basıncın fazla olduğu yerlere düşürebiliyoruz. Bu sakarlığın temelinde su altında fotoğraf çekilme arzusu yatıyor. Telefon devlerinden Samsung çıkardığı son ürünü olan Galaxy S5 ile bu probleme meydan okuyor gibi görünüyor. Şirket, son ürün Galaxy S5in suya dayanıklı olduğunu iddia ediyor. Tabii ki de akıllı telefon kullanıcılarının gözü hemen bu telefona çevrilmiş durumda. Yine de bazı tereddütler var.

Su Geçirmeme Özelliğine Dair Merak Edilenler

  • Telefon ne miktardaki suya dayanıklı? Telefon inceleme videolarında gördüğümüze göre telefon 2-3 litre suya dayanabildi. Samsung ise telefonun 1-2 metreye kadar basıncın ve suyun altında dayanacağını iddia ediyor.
  • Suya ne kadar süre dayanabiliyor? Galaxy S5 yapılan testlerde 1saat 12 dakika suyun altında dayanabilmiştir
  • Sudan çıktıktan sonra donanımsal sorun yaşar mıyım? Samsung zaten bu problemi düşünerek telefona uyarı sistemi düzenlemiş. Telefonun şarj girişi veya arka kapağı açık kaldığında kapakları sımsıkı kapatmanız için uyarı veriyor.
  • Su geçirmesi durumunda garanti kapsamına girer mi? Maalesef Samsung bu arz problemleri garani kapsamına almamış. Tedbirini uyarı sistemiyle aldığını düşünüyor. Bu tarz sorunları kullanıcı kaynaklı olarak inceliyor. Ve bu gibi sorunlarda oldukça yüklü bir fatura çıkarıyor size.

Samsung Galaxy S5 Su Geçiriyor Mu

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir