Sağlık

Sarımsak Çayı Faydaları

Son zamanlar da zayıflamak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği mucize ürünlerden birisi de sarımsak çayıdır. Sarımsak çayını arkadaşlar hazır olarak da satın alabilirsiniz veya isteyenler evde kendisi de hazırlayabilir. En ünlü diyetisyenlerinden biri olan Ender Saraç sunmuş olduğu programında sarımsak çayını tavsiye etmiştir. Sarımsak çayının hazır olarak alınmasının en güzel faydalarından birisi arkadaşlar poşet çayların gibi olmasıdır. Sarımsak çayı kullananlara bakacak olursak birçok kişi tarafından incelenmiş ve bu çaydan çok memnun olduklarını söylemişlerdir. Aynı zaman da sarımsak çayı faydaları arasında metabolizma yer alıyor yani bu çayı içenin metabolizması hızlanıyor diyet yapan bir kişi normalde verebilecekleri kilonun çok daha fazlasını bu çay sayesinde vermektedir. Özellikle diyet ve düzenli spor ile desteklendiği zaman ortaya çok güzel sonuçlar çıkabiliyor. Sarımsak çayını aynı zaman da . Hollywood yıldızları antioksidan özellikleri nedeni ile bu çayı kullanmaktadır. Orijinal sarımsak çayını alacak durumu olmayanlar varsa bu çayı evde de hazırlayabilirsiniz. Şimdi nasıl evde hazırlanır hep beraber ona bakacağız.

Evde sarımsak çayı hazırlama

Üç bardak hazır su çeşme suyu klorlu olduğu için onu tercih etmeyin damacana suyu olabilir. Üç diş soyulmuş sarımsak yalnız orta büyüklükte olsun , yarım çay bardağı kadar sıkılmış limon suyu ve yarım çay bardağı bal gerekiyor. Bunlar malzemelerimiz.

Sarımsak çayının Yapımı

Orta boy bir tencerenin içine önce saf suyu koyun , içine taze soymuş olduğumuz sarımsaklara ezerek içine ekleyelim. Şimdi tencereyi ocağa koyun ve sarımsaklarla beraber kaynamasını bekleyin. Su kaynadıktan sonra ocağı kapatın ve içine diğer kalan malzemeleri ilave edip soğumaya bırakın. Çayımız hazır arkadaşlar sizler günde 3 kere yemeklerden önce yarım bardak kadar içebilirsiniz. Fakat çayı ılık olarak için böyle tavsiye edilmekte.

sarımsak çayı faydaları yorumları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı