Sarmanın Yanında Ne Gider

Sarmanın Yanında Ne Gider

Sarmanın Yanında Ne Gider

Enfes sarma yemeğinin birkaç çeşidi mevcuttur. İster yaprak sarması ister lahana sarması yapın bu harika lezzet tek başına da tüketilebilir.

Ancak menülerin tek bir yemekten oluşamayacağı gerçeği de göz ardı edilemez.

Siz de sarmanın yanında ne gider diye düşünüyorsanız; sarmanın yanına daha birçok ana yemek ve salatalar yapabilirsiniz.

Taze Fasulye Yemeği Ya da Dolma

Taze fasulye yemeğini yazın kolaylıkla bulup yapabilirsiniz. Dilerseniz yazdan dondurucuya kaldırdığınız taze fasulye yemeğini domatesli ve zeytinyağlı pişirebilirsiniz.

Taze fasulye yemeğinin yanında dilerseniz dolma da pişirmeniz mümkün. Yeşilbiber, patlıcan, kabak, patates, domates gibi sebzelerin içini de doldurarak harika bir dolma yemeği de yapabilirsiniz. Dolma ve sarma harika bir ikilidir.

Çorba 

Sarmanın yanında sıcak bir çorba olması iyi olacaktır. Dilediğiniz çorbayı sarmanın yanına yapabilirsiniz.

Kaşarlı domates çorbası, şehriye çorbaları, tavuk çorbaları yahut harika bir mercimek çorbası sarmanın yanında harika gidecektir.

Salata

Mevsim salata yahut çoban salata, sarmanın yanına yakışabilir. Her yemekte mutlaka salata olmalıdır. Salata hem besleyici hem de yemeklere ayrıca lezzet katan bir yiyecektir.

Cacık

Bol yoğurtlu, bol salatalıklı ve sarımsaklı bir cacık sarmaya en çok yakışan yiyeceklerden biridir.

Yazın buz gibi cacıkla sadece sarma tüketmek bile mümkündür. Kış aylarında da biraz soğutulmuş cacıkla sarma harika gider.

Közleme

Kırmızıbiber, yeşilbiber, patlıcan gibi sebzeleri ocağın üzerinde yahut fırında kolayca közleyebilirsiniz.

Közlediğiniz bu sebzelerin salatasını yapabilirsiniz. Biraz nar ekşisi, zeytinyağı ve sarımsakla bu közlenmiş sebzeleri tüketmek, sarma ile ayrı bir lezzet patlaması yaşatacaktır…

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir