Sebze Çorbasının Yanına Ne Gider

Sebze Çorbasının Yanına Ne Gider

Sebze Çorbasının Yanına Ne Gider

Sebze çorbası, kalorisi düşük ve hafif bir çorba çeşididir. Patates, havuç, kereviz, kabak, fasulye, bezelye, soğan ve daha başka dilediğiniz her çeşit sebze karıştırabilirsiniz.

Yaz kış farklı sebze türleri ile hazırlanabilir. Her mevsim sofraları süsleyen bir tattır. Sebze çorbasının yanına ne gider nasıl yemekler hazırlamalıyız?

Et Sote

Hafif bir sebze çorbasının ardından etleri kuşbaşı doğrayıp hazırladığınız et soteyi sunabilirsiniz. Et sote çorbanın yanına yakışan nefis bir yemek çeşididir.

Tavuk Sote

Tavuk kullanarak sote yapabilirsiniz, kuru soğan ve biber ilavesi ile bir de baharat attığınızda oldukça güzel bir yemek yapmış olursunuz. Sebze çorbasının arkasından ise harika olur.

Pirinç Pilavı

Pirinç pilavı tek başına bile yenebilen özel bir çeşittir, pirinç pilavını ister sade olarak pişirin, ister tavuklu veya garnitürlü her şekilde bu çorbayla yakışır ve size harika sunumlar yaratır.

Bulgur Pilavı

Bulgur ise protein bakımından zengin bir besin kaynağıdır. Bulguru her şekilde değerlendirebileceğiniz gibi pilav olarak çorbayla birlikte servis etmeniz iyi olur.

Karışık Kızartma

Patates, biber, patlıcan üçlüsüyle karışık bir kızartma menünüzü zenginleştirir. Üzerine yoğurt veya domates sosu hazırlayıp sunum yaparsanız kızartmanın tadı daha da güzel olur.

Özellikle yaz günlerinde taze biber ve patlıcanla yapılan kızartmanın tadına doyum olmaz.

Orman Kebabı

Orman kebabı güzel ve ağır bir yemektir, en özel misafirlerinizi ağırlarken önce sebze çorbası, sonra orman kebabı mükemmel bir sunum oluşturur.

Sebze çorbasının harika tadı ile arkadan kebap nefis olur.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir