Sebzeli Pilavın Yanına Ne Gider

Sebzeli Pilavın Yanına Ne Gider

Sebzeli Pilavın Yanına Ne Gider

Sebzeli pilav, pilav çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Türk mutfaklarında da çok fazlaca yer alan bu yemek, pilav ile sebzenin buluşması sonucu ortaya çıkmış bir lezzettir.

Her yemeğin yanında rahatça yenebilir ve servis edilebilir. Özellikle sebzeli pilavın yanına iyi giden yemeklerden biride kuru fasulyedir.

Bu ikili ile güzel bir sofra kurulabilir. Sebzeli pilavın yanında iyi gidebilecek yemekler aşağıda detaylı bir şekilde verilmiştir.

Kuru Fasulye    

Kuru fasulye, Türk mutfağının geleneksel yemekleri arasında yer alır. Çok ayrı bir lezzete sahip olan bu yemek her yemeğin yanında iyi gidebilir.

Sebzeli pilavının yanına da çok iyi gidebilecek bir yemektir. Bu ikili ile sofralar çeşitlenir ve güzelleşir.

Tavuk Yemekleri

Tavuk yemekleri her yemeğin yanına yakışacak tarzdan yemeklerdir. Sebzeli pilavın yanına da iyi gidebilecektir. Bu ikili ile güzel bir menü oluşturulabilir.

İmam Bayıldı

İmambayıldı, patlıcan yemekleri arasında en lezzetliler arasında yer alır. Türk mutfaklarında da yer alan bu yemek, her türlü yemeğin yanında iyi gidebilecektir.

Eğer sebzeli pilav yapılmışsa yanına mutlaka imambayıldı yapılması lazım. Bu ikili ile sofralar çeşitlendirilebilir.

Mercimek Çorbası

Mercimek çorbası, Türk sofralarında çok fazlaca yer alır. Bu çorba sebzeli pilavın yanına da iyi gidebilecek bir çorbadır.

Patates Yemekleri

Patates yemekleri ile sebzeli pilav gerçekten çok iyi gidebilecek bir ikilidir. Bu ikili ile çok lezzetli bir sofra kurulabilir.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir