Şehriye Çorbasının Yanında Ne Gider

Şehriye Çorbasının Yanında Ne Gider

Şehriye Çorbasının Yanında Ne Gider

Ana yemeklerin yanına en çok yakışan lezzetlerden biridir şehriye çorbası. Tavuk ile yapıldığında damakta çok daha hoş bir lezzet bırakmaktadır.

Şehriye çorbasının yanı pek çok yemek yapabilirsiniz. Şehriye çorbası ile tavuk yemekleri, et yemeklerini ana yemek olarak kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra zeytinyağlı yemeklerle de şehriye çorbasını deneyebilirsiniz.

Taze Fasulye

Yaz aylarının en çok sevilen lezzetlerinden biri olan taze fasulye ile şehriye çorbasını buluşturabilirsiniz.

Bol domatesli olarak yapılan taze fasulye yemeği şehriye çorbası ile yakışan bir lezzet olacaktır.

Fırında Tavuk Baget

Fırın yemekleri ile çorba olmazsa olmaz lezzetler arasında yer almaktadır. Tavuk ile yakışan çorbalardan biri şehriye çorbasıdır.

Fırında tavuk bagetleri baharat eklenerek şehriye çorbasının yanına yapabilirsiniz.

Ispanak Böreği

Akşam yemeği için çok vaktiniz yok ise kolayca hazırlayabileceğiniz ıspanak böreği ile şehriye çorbasını servis edebilirsiniz.

Hazır yufkalar ile 15 dakikada hazırlayacağınız çıtır çıtır börekler ile şehriye çorbası kurtarıcı bir akşam yemeği olacaktır.

Makarna

Şehriye çorbası ile soslu bir makarna da oldukça iyi gidecektir. Kış aylarında bol sarımsak ve limon ile hazırlanan şehriye çorbası yanına yapacağınız makarna çocukların da seveceği bir lezzet olacaktır.

Köfte 

Çorbalar ile yakışan lezzetlerden biri de köftedir. Kızarmış köfteler çocukların da en sevdiği lezzetlerden birini oluşturduğundan dolayı şehriye çorbasının yanına severek yapabilirsiniz. Köfteleri dilerseniz fırında da yapabilirsiniz.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir