Selülitlerden Kurtulma Yolları

Selülitlerden Kurtulma Yolları

Selülitlerden Kurtulma Yolları

Selülitler son yıllarda kadınların en büyük sıkıntısı haline geldi ve bu sıkıntıların sebeplerinden birisi ise hiç şüphesiz magazin programları olmaktadır. Özellikle yaz ayı olduğu zaman denizlere ve plajlara giden bayanlar Selülitleri olduğu için çok rahatsız olurlar hatta bacaklarını kapatmak için kapalı mayoları tercih ederler. Peki o zaman Selülitler’den nasıl kurtulabiliriz buna bakalım. İlk önce Selülit nedir ona bakalım anlayalım sonra tedavisine geçeriz. Selülit deri ve deri destek dokusu problemi olmaktadır bu 4 aşamadan oluşuyor. Selülitiniz 4.aşamaya kadar geldiğinde sizler gözle fark edebilirsiniz. 3.aşamada ise fark etmeniz için derinizi sıkmalısınız. Aslında kızlar 3.aşamada fark etmeniz için açınızdan olumlu olabilir. Eğer bu zamanlarda fark ederseniz kolaylıkla önlem alabilirsiniz. Selülitleri oluşturan faktörler başında hormonlar ve genetik gelmektedir. Kadınlar kış ayında Selülitlerini gizlemezler ama yaz ayı olduğu zaman gizlemek zorunda kalırlar buda onları ister istemez mutsuz yapar. Fakat sizler beslenmenize ve yaşam tarzınıza dikkat ederseniz Selülit derdiniz olmaz çünkü Selülit tamamen beslenmeyle alakalı bir durumdur. Eğer Selülitlerinizden kurtulmak veya azaltmak istiyorsanız o zaman evinizde birkaç yöntem deneyebilirsiniz bunları sıralayalım isterseniz.

Günde 2 litre su içmeye çalışın

Tuzlu ve asitli olan gıdalardan uzak durun cips tüketiyorsanız onu en aza indirin

Asla ve asla fast-food ürünler tüketmeyin Selülitlerinizi azdıran en büyük etkenlerden birisidir. Fakat evde kendiniz peynir , marul ve ev yapımı köfte ile yaparsanız hiçbir sorun olmaz. Eğer marketten hazır olarak alırsanız köfteyi bu sakıncalı olabilir buna dikkat edin.

Kahve fazla tüketiyorsanız onu minimuma indirin ve kahve yerine taze sıkılmış meyve suyu , süt veya ayran gibi besinleri tercih edebilirsiniz.

Banyo sırasında kızlar Selülitli olan bölgenize peeling yapın kese ile de masaj uygulayın.

En önemlileri arasında spor gelmektedir düzenli olarak en az 30 dakika tempolu olarak yürüyüş yapın bu Selülitlerinize çok iyi gelecektir bunun yanı sıra vücudunuzdaki tüm organlar da çalışmış olacak.

Eczanelerde Selülit kremleri bulunuyor onları kullanın. Fakat kullanacağınız Selülit kremleri tek başına geçirmez sadece önler. Yani sizler yukarıda saydığımız faktörleri yapmadığınız sürece istediğiniz kadar Selülit kremi kullanın fayda etmez ama yaparsanız o zaman faydasını gerçekten görürsünüz.

Başka bir olay ise sürekli olarak kilo alıp verme Selülitin en büyük nedenleri arasında yer alır. Bunu önlemek için ise şok diyetlerden , mucize diyetlerden ve tek taraflı beslenmeye yönelik diyetlerden kesinlikle uzun durun. Gerçekten diyet yapmak istiyorsanız da diyetisyenlerden yardım alabilirsiniz.

Yağlı olan gıdalardan ve kızartmalardan mümkün olduğunca uzun durun genel olarak haşlanmış gıdaları seçin.

Taze ananas yiyin. Ananas Selülitlere çok iyi gelmektedir.

Bu saymış olduğumuz yöntemleri düzenli olarak izlerseniz gerçekten en kısa zaman da Selülitlerinizden kurtulmuş olacaksınız. Unutmayın kızlar Selülit bir cilt problemidir ve hiç kimse vücut yapısının bozulmasını ve çirkin gözükmesini istemez değil mi. O zaman bu dediklerimizi kesinlikle yapın tabi ilk olarak doktorunuza başvurup ondan da bilgi alabilirsiniz.

Selülitlerden Kurtulma Yolları

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir