Semizotu Salatasının Yanında Ne Gider

Semizotu Salatasının Yanında Ne Gider

Semizotu Salatasının Yanında Ne Gider

Semizotu salatası oldukça lezzetli ve de vitamin değeri yüksek bir yoğurtlu salatadır. Süzme yoğurt ya da evinizde bulunan herhangi bir yoğurt ile yapacağınız semizotu salatasına sarımsak koymayı unutmayın.

Üzerini ceviz ile de süsleyebilirsiniz. Semizotu salatanızın yanında en iyi hangi yemekler gider sizler için araştırdık.

İzmir Köfte

Adının neden İzmir köfte olduğunu pek fazla bilinmeyen harika bir köfte yemeği ile akşam menünüzü oluşturabilirsiniz.

Hem patatesli hem de köfteli olan İzmir köfteyi isterseniz tencere yemeği olarak, isterseniz de fırın yemeği olarak hazırlayabilirsiniz, tercih sizlere kalmış.

Her iki pişirme tekniğinde de güzel sonuçlar alacağınıza emin olabilirsiniz. Semizotu salatasının yanında da tercih edilebilecek en güzel yemeklerden birisidir.

Kuru fasulye

Türk mutfağının vazgeçilmez yemeklerinden olan kuru fasulye hemen hemen her kesimin sofrasından eksik etmediği başlıca yemeklerdendir.

Özellikle ağır misafirler geldiğinde ya da bayramlarda mutlaka etli kuru fasulye pişirir. Kuru fasulye ile de yoğurtlu salatalar kusursuz bir akşam yemeği menüsü oluştururlar.

Semizotu salata ile kuru fasulye yemeğini birlikte denemediyseniz eğer hemen deneyin.

Kıymalı Makarna

Makarnayı yediden yetmişe herkes sever. İster öğle yemeği, isterseniz de akşam yemeklerinde yapabileceğiniz kıymalı makarna ile misafirleriniz ya da çocuklarınızı ödüllendirebilirsiniz.

Özellikle kıymalı makarna yanına mutlaka yoğurtlu bir salata isteyen yemeklerdendir. Semizotu salasının yanına da çok yakışır.

Kızarmış Tavuk

Kızarmış tavuk, hem görüntüsü hem de lezzeti ile aklınızı başınızdan alabilir. Semizotu salatasına eşlik edebilecek en lezzetli ana yemeklerden birisi de kızarmış tavuktur.

Kısır

Bulgur ve de istediğiniz yeşillikler ile öğle yemeklerinizde kısırı tercih edebilirsiniz. Semizotu salatası ve kısır, öğle öğününde sizi kurtaracaktır.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir