Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir

Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir

Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir

Birçok nedenden dolayı ses kısıklığı meydana gelmektedir. Ses kısıklığı meydana geldiği zaman boğuk ses veya ses değişimleri oluşmaktadır. Yani sesiniz boğuk veya cılız bir şekilde çıkabilir. Gırtlak altındaki rahatsızlıklarda ise ses daha cılız ve az çıkmaktayken gırtlak yukarısında olduğu zaman ses daha kalın olur. Ağızda olursa eğer ses burundan çıkmaktadır.

Nedenleri

Ses kısıklığına neden olan birçok faktör bulunmaktadır isterseniz bunlara sıra sıra göz atalım.

– Sigara içmek

– Bağırmak

– Alkol Kullanmak

– Aşırı Konuşmak

– Kirli hava maruz kalmak

– Nörolojik bozukluklar

– Tellerdeki titreşim aksaklığı

– Gırtlak Kanseri

Bu saymış olduğumuz maddelerin hepsi de ses kısıklığına neden olan faktörlerdir şimdi belirtilerine göz atacağız.

Belirtileri

– Boğaz ağrısı

– Konuşamama

– Fısıltıyla konuşma

– Yutma zorluğu

Tedavisi

Zencefil : Zencefil ses kısıklığına çok iyi gelmektedir ve en günümüzde ise çok yaygın bitkilerden birisidir. Eğer sizinde de ses kısıklığı varsa en iyi yöntem zencefil çayıdır.

Düzenli olarak zencefili yemeklerde , salatalarda kullanıp tüketebilirsiniz isteyenler ise çayını hazırlayıp içebilir emin olun çok faydasını göreceksiniz.

Bal : Ses kısıklığına en faydalı yöntemlerden birisi de bal’dır. Doğal antibiyotik olan bu balı düzenli olarak tüketirseniz ses kısıklığınız gider. Günümüzde ise her yerde rahatlıkla bulun temin edebilirsiniz.

Aynı zaman da boğazı nemli tutmak ve mikropları öldürmek için ise bir kaşık bal yiyebilirsiniz. Bunun yanı sıra karabibere bal karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir