Şeytandan Belalardan Allah’a Sığınma Duaları

Şeytandan Belalardan Allah’a Sığınma Duaları

Şeytandan Belalardan Allah’a Sığınma Duaları

İnsanların kötülüklerden ve diğer korunmaları için Allaha etmiş oldukları dualar koruyucu özelliktedir. İslamiyet gereği Müslümanlar etmiş oldukları dualar ve yapmış oldukları ibadetler ile Allaha karşı minnettarlıklarını dile getirmektedir. Namaz kılarak okunmakta olan sureler ve kötülüklerden korunmak için edilen dualar insanları bela ve diğer müsibetlerden uzak tutmaktadır. Edilen dualar ile Allah’a sığınma duaları ile müminler yapmış oldukları ibadetler ile Allahtan af dilemektedirler.

Allah’a Sığınma Duası

Arapça olarak da okunmakta olan duaların Türkçe karşılığı bulunmaktadır. Allahın insanlara karşı yapılacak olan kötülükleri önlemesi için müminler dua ve ibadet etmektedir. Namaz kılarak şükürlerini dile getirmekte olan müminler secde de dua ederek Allaha yakın olmak istemektedirler. Dünya hayatı ve ahiret hayatında iyiliklerle dolu bir yaşam isteyen Müslümanlar dualar ile dileklerini Allaha iletmektedirler.

Allah Kuluna Nasıl Cevap Verir

Allaha yakın olmak isteyen müminler namaz kılarak, zekat vererek, hacca giderek ve diğer ibadetlerini yerine getirerek isteklerini dile getirmektedir. Allah da kullarının istediklerini en hayırlısı olacak şekilde yerine getirmektedir. Şükretmek isteyen insanlar ibadetlerle ve dualar ile Allaha teşekkür ederler. Kötülüklerden korunmak isteyen insanlar ise dualar ile Allaha sığınmaktadırlar. Ayetel kürsi, fatiha, nas ve felak kötülüklerden sığınmak için okunan dualar arasında yer almaktadır. Allahın kudreti ve koruyucu özellikler ise kur’an-ı kerimde insanlar için detaylı olarak anlatılmaktadır.

allaha sığınma duası

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir