Şifa Duası Türkçe Okunuşu ve Yazılışı

Şifa Duası Türkçe Okunuşu ve Yazılışı

Şifa Duası Türkçe Okunuşu ve Yazılışı

Şifa duası Türkçe okunuşuyla da etkili olmaktadır. Şifa duası içinde Allah’a dileklerde bulunulmaktadır. Kişinin sağlığını kazanmak istemesiyle dualar etmesi anlamı taşımakta şifa duaları, Arapça okunduğunda daha etkili olmaktadır. Bu deneylerle de kanıtlanmıştır. Bunun nedeni Arapça dilinin yapısıdır. Arapça dili ruhun anlamakta olduğuna inanılan bir dil olarak bilinmektedir. Ruh, Allah’ın nefesi olarak bilinmektedir. Allah Kuran’ı Arapça olarak indirmiştir. Ve bu nedenle de ruh Arapça lisanını aslında tanımaktadır. Bu görüşü savunan bilim insanları, çeşitli deneylerde Arapça dili ile okunan duaların ya da sadece gelişi güzel kurulan cümlelerin, canlı ve cansız varlıların moleküler yapısında, olumlu değişimler sağlayabildiğini gözlemlemişlerdir. Buradan da çıkan sonuçla şifa duası da dâhil olmak üzere tüm duaların, Arapça okunması daha doğru olarak düşünülmektedir.

Ettehiyyatü Duası Türkçe Okunuşu Ve Anlamı

Ettehiyyatü duası, Türkçe anlamı bilinerek okunduğunda, kişide daha verimli duygular oluşmaktadır. Her dua Arapça okunmalıdır lakin Türkçe anlamlarının bilinmesi de şarttır. Ne anlam taşıdığı belli olmayan dualar sadece ezber niteliği taşımaktadır. Lakin duaların anlamlarının bilinmesi, ezberden ziyade anlama açısından daha doğru bir yol olarak kabul edilmektedir.

Berat Duası Türkçe Okunuşu

Berat duası da çok faziletli dualar arasındadır. Türkçe olarak okunması, duayı okuyan kişinin duayı anlamasına izin vermektedir. Bu nedenle her duanın Türkçe de okunması, zamanla ezberlenmesine ve de duaları Arapça okurken, anlamlarını da anlamaya yardımcı olabilmektedir.

şifa ayetleri şifa duaları ve anlamları şifa duası ve anlamı

https://www.youtube.com/watch?v=wmVGyZv225U

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir