Dini Konular

Şifa Duası Ve Anlamı

Şifa duası ve anlamı hususunda en etkili olduğu düşünülen dua “Fatiha Suresi” olarak bildirilmektedir. Fatiha Suresi okuyan hastaların şifa bulduğuna inanılmaktadır. Allahın Resulü Hz Muhammed hastalandığında, avuç içlerine Fatiha Suresini okurdu ve Allah’tan şifa dilerdi. Bu günümüze gelen bir sünnet olarak da uygulanmaktadır. Bilhassa vücutta ağrıyan bölgeye Fatiha Suresinin okunması, ağrıyı def eden etki yaratmaktadır.

Şifa Duası Dinle

Okuyamayan ya da gözleri görmeyen müminler için, şifa duasının dinlenmesi de makbul olarak kabul edilmektedir. Şifa duası olarak bilinmekte olan duaların hepsi, Kuran-ı kerimde bulunmaktadır. Günümüzde sesli Kuran-ı Kerim okumaları dinlemek mümkündür. Bu duaların Arapça ve Türkçe mealleri de mevcuttur. Şifa duası dinlemek, ruha huzur vermektedir. En büyük şifa ise inanmaktır. Berrak bir inanç ile göğe açılacak eller, Hak tarafından boş çevrilmeyecektir. Şifa ve şükür duaları, musibetlerin gelmesini beklenmeden okunmalıdır. Dua okumak özellikle de şifa ve şükür dualarını okuma alışkanlığı edinmek, kulun kötülüklerden korunmasını sağlamaktadır.

Şifa Duası Türkçe

Şifa duaları Türkçe ya da Arapça olarak okunabilmektedir. Allah katında dua her şekilde makbul kabul edilmektedir. Arapçanın bünyeye faydaları daha büyük olmaktadır. Bu nedenle İslam âlimleri daha çok Arapça duaları önermektedir. Lakin duaların anlamlarının bilinmesi hususu da önemlidir. Kişi okuyacağı duanın ne anlama geldiğini bilmelidir. Bu da duanın etkisini arttırmaktadır.

etkili şifa duaları rahatlamak ferahlamak için dua şifa için dualar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı