Dini Konular

Siğil Duası Nedir Okunuşu ( Türkçe – Arapça)

Bu dua siğili olan kişilerin siğillerinden kurtulmak için okudukları duadır. Peygamber Efendimiz (s.a.v) hanımlarından birisinin elinde siğili görünce bu duayı okumasını söylemiş. Hanıma bu duayı okuduğunda siğillerinden kurtulmuştur.

Siğil Duası Nasıl Okunur

Siğil duası iki tanedir. Bunlardan binisi Zuhruftur. Bu dua 7 kere okunup, hem şahadet parmakla gezdirilip, bu siğilin üzerine üflendiğinde Allahın izni ile siğil geçer. Bu duanın kağıt üzerine yazı yazıp yakılmasıyla okunan dua ile tuz tanesi üzerine okunan üç ihlas ve 1 Fatiha suresi okunduktan sonra siğile veya siğillere sürülür ve bundan sonra tuz bahçede bir yere gömülür. Sabah kalkıldığında sağ elin işaret parmağı ıslatılarak siğilin etrafında daire olacak şekilde üç defa çevrilir. Sonra parmak tekrar ıslatılarak siğil tükürükle yağlanır.

Siğil Duası Ne Zaman Okunur

Siğil duası nedir? nasıl okunur sorusuyla birlikte bu duanın ne zaman okunacağı da devamlı sorulan sorulardandır. Siğil duası her zaman okunabilmektedir. Ancak bu dua hemen bir defa okunabilen dualar olduğu gibi birkaç gün süren dualar da bulunmaktadır. Hatta bir hafta süren dualar bile vardır. Tuza okunan siğil duası bir hafta okunmaktadır.

Bu dua sayesinde siğiller Allah’ın izni ile birlikte yok olacaktır. Her namaz kıldıktan sonra da duayı okuyabilir ve siğil olan bölgeye üfleyebilirsiniz. Bu da kısa zamanda işe yarayacaktır.

siğil duası türkçe arapça siğil duası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı