Simit’in Yanında Ne Gider

Simit’in Yanında Ne Gider

Simit’in Yanında Ne Gider

Simit, bol susam üzerine kurulu yuvarlak ekmek niteliğinde ki besinlerdir. Yeteri kadar çıtır olması, lezzet bakımından önemli noktasıdır.

Kimi zaman büyük, küçük gibi boy bakımından farklılıklar görülse de malzeme bakımından ortak noktada hareket ederler. Atıştırmalık, doymalı, keyif bakımından da önemli paya sahiptir.

Çay; 

Taze, kavrulmuş Simit’in en önemli yoldaşı taze demlenmiş sıcak çaydır. İkisi bir arada muhteşem tatları yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Ayran;

Öğlen yemeği yerine atıştırmalık olarak yediğiniz Simit’in yanında en güzel uyumu sağlayan içecek ayrandır. Hafif ferah, taze ve köpüklü ayran, Simit’in yanında muhteşem ikili oluşturarak, keyif almanıza yarar sağlayacaktır.

Özellikle öğrencilerin vazgeçilmez ikilileri arasında yer alır.

Karper Peynir;

Sade çıtır, kavrulmuş Simit’in yanında yenilebilecek en büyük lezzet karper peynirleridir. Üçgen dilimleri ile simit yanına eklenerek, ağzınıza layık kıvama gelecektir.

Domates, Salatalık;

Kahvaltılıkların vazgeçilmezleri arasında yer alan domates, salatalık ikilisi simit sırasında da uyumu sağlamaya devam eder niteliktedir.

Simit’in çıtır tadı ile domates- salatalık ikilisinin birleşiminde sizlere sadece tat almak düşmektedir.

Salam;

Simit’i kahvaltılık öğün olarak kullanmayı düşünüyorsanız, listenize eklemeniz gereken isimler arasında yer alan malzemeler arasındadır salamlar.

Taze Simit’in arasına eklediğiniz tek dilim salam kahvaltıyı anlamlı kılmaya yetecektir.

Zeytin;

Kahvaltılıkların baş tacı olan zeytin de simit içinde önemli noktayı oluşturuyor. Siyah ve Yeşil zeytin olmak üzere ikiye ayrılan gruptan Simit’in yanına ekleyeceğiniz tamamen sizin ağız zevkinize göre değişecektir.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.