Dini Konular

Sınav Duaları Nihat Hatipoğlu ( Sınava girerken Hangi dualar okunur)

Nihat Hatipoğlu, yapmış olduğu programlarda öğrenciler için birçok türde sınav duasını önermiştir. Bu duaların başında da İsra Suresinin 80. Ayeti bulunmaktadır. Bu ayeti, sınava girmeden önce okumanın fazileti, Nihat Hatipoğlu’na göre çok büyüktür. Dolayısı ile de herhangi bir sınav öncesinde İsra Suresinin bahsettiğimiz 80. Ayetini okuyabilir ve bu şekilde sınava girebilirsiniz. Ayrıca Nihat hoca, sınavlar ile ilgili olarak; ‘Allah’ım gönlümü genişlet, işimi kolaylaştır.’’ Şeklinde de dua etmiş ve bu duayı da öğrencilere önermiştir. Şimdi de diğer dua bilgilerinden söz edebiliriz.

Nihat Hatipoğlu Sınavda Başarılı Olma Duası

Televizyon kanallarında program yapan hoca Nihat Hatipoğlu, bu programlarında öğrenciler için dua önerilerinde bulunmuştur. Bu dualar, sınava girmeden önce okunabilecek olan dualar, sınav gecesi okunabilecek olan dualar ve bunun yanında da sınav esnasında okunabilecek olan dualardır. İlk olarak yukarıda da söz ettiğimiz gibi İsra suresi içinde bulunan sekseninci ayetin okunmasının yararlı olduğunu söyleyebiliriz.

Nihat Hatipoğlu Sınava Girerken Okunacak Dua

Sınava girerken de Ya Mukaddim ismi şerifini 184 kere okumanın, zihni açacağı, Nihat Hatipoğlu sınav duaları arasında yer almaktadır. Yani sınav duaları Nihat Hatipoğlu için bu ismi şerif de çok büyük bir yer kaplamaktadır. Bu saymış olduğumuz duaları okuduktan sonra gönül rahatlığı ile sınava girmek gerekir. Yapılan duaların anlamlarında da görüldüğü gibi, Allah her Müslüman öğrencinin gönlünü genişletebilir.

nihat hatipoğlu sınav geçmek için dua SINAV DUALARI ETKİLİ sınav duası nihat hatipoğlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı