Dini Konular

Sınav Duası Kısa ( Başarılı olmak için etkili bir dua)

Sınav duası kısa olsun uzun olsun sınav döneminde özellikle Annelerin çocuklarına okumakta oldukları dualardır. Sınav dualarının kısa olanları toplumda daha çok bilinmektedir çünkü kısa duaların ezberlenmesi daha kolay olmaktadır. Sınav duası okumak, uzun ya da kısa olsun faydalı bir hareket olarak bildirilmektedir. Dua ile başlayan her iş, hayırlara çıkacaktır. Allah böyle buyurmaktadır. Allah’ın adıyla başlanan her hayır açık yollara bağlanmaktadır.

Sınav Duası Türkçe

Sınav duasının Türkçe olarak okunması da makbuldür. Duaların anlamlarını bilerek zikretmek, okuyan kişinin duayı anlayarak okuması, faydasını da arttırmaktadır. Lakin Arapça okunan duaların da ruha etkileri fazla olmaktadır. Arapça lisanı fonetik olarak ruhun ve tüm varlıkların daha olumlu şekilde etkilenmelerini sağlamaktadır. Bu bir mucizedir ve henüz nedeni anlaşılamamıştır. Bilim âlimleri Arapçanın Kuran dili olması sebebi üzerinde durmaktadırlar.

Sınavda Başarılı Olmak İçin Okunacak Sureler

Sınav başarısı için öncelikle çok iyi çalışmak gerekmektedir. Allah önce azmi ve hareketi emretmektedir. Bu hareket ve azim de dualarla taçlandırılmalıdır. Bu nedenle sınavlara çok çalışan öğrencilerin, sınav öncesi dualar okumaları, faydalı olmaktadır. Sınav duaları, tüm dualar gibi Kuran-ı kerim’de bulunmaktadır. Kuran’da var olan surelerin faziletleri birbirinden farklı olarak değişmekte olsa da tüm sureler okunacak niyetlere hayırlar getirmektedir. Aileler de sınavda olan evlatlarına Kuran’ın ışığını dualarla bahşedebilmektedirler. Duaların kişi ve olaylar üzerinde uzaktan da etkileri bulunmaktadır.

kısa etkili sınav duası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı