Dini Konular

Sınavda Başarı Duası Kısa ve Türkçe

Sınav öncesinde okunacak dualar, yaklaşan sınav döneminde öğrencilerin sıklıkla aradıkları dualardır. Sınavdan hemen önce, sınavda başarı duası kısa olduğunda daha kolay okunduğundan öğrencilerin tercihi oluyor. Çünkü bu duaları okuduklarında en azından huzur buldukları için sınavda daha rahat hareket ederek en azından heyecanlarını da yenebiliyorlar. Bazı öğrenciler sınavlardan önce aşırı heyecanlandıkları için sınavda başarı duasını okuduklarında hem huzur verdiği için rahatlayarak sınav heyecanından arınırlar. Hem de bu dualar onlara sınavlarında yardımcı olur ve başarılı olurlar.

Sınav duası kısa

Duaların kısa olması ezberleme bakımından da sınav hemen başlamadan kolayca okunabilir olmasından da daha makbul karşılanır. Sınava giren kişinin Allahtan sınavla ilgili yardım istemesi ile birlikte yüce yaradan da bu kullarına yardımcı olur.

Sınav duası Türkçe

Sınav dualarının Arapça olanları varsa da bunlar türkçeye de çevrilmiştir. Eğer bu duaları ezberleyebildiyseniz Arapça okuyabilirsiniz ancak eğer ezberleyemediyseniz türkçe olarak da sınav dualarını yapmak mümkündür. Rabbim kendisine dua edenlerin dualarını kabul eder. Bu hangi dilde olursa olsun fark etmez. Onun için dualarınızı ve inancınızı canı gönülden yaparsanız karşılığını alırsınız. Bu duaları ettiğinizde de mutlaka başarılı olursunuz. Ancak sadece bu duaları okumakla iş bitmemektedir. Derslerinizi de iyi çalışmanız gerekmektedir. Siz yolunda bulunup derslerinize çalışır ve inanarak duanızı ederseniz Allah (c.c) da sizin sizin sınavınızın iyi geçmesini sağlayarak sizi ödüllendirir.

kısa sınav duası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı