Dini Konular

Sınavda Başarılı Olmak İçin Güzel Dualar

Öğrenciler sınav dönemi geldiğinde fazla ders çalışma nedeniyle zihin bulanıklığı, okuduğunu anlayamamaya varan durumlar ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda dua sığınılabilecek en iyi limandır. Zihin açmak ve hafıza kuvvetlendirmek için çeşitli dualar vardır. Bunların bir kısmı kısa dualar, bir kısmı da uzun dualardır. Kısa duaları sınavdan hemen önce ve sınav zamanında okuyabileceğimiz gibi, uzun duaları da sınavdan daha önce okuyarak başarılı olmayı dileyebiliriz.

Sınavda başarılı olmak için ne yapmalı

Sınavda başarılı olmak için dualar arandığında eğer kısa dualar öğrenip bunları sınav öncesinde ve sınav anında okumak istiyorsanız bu durumda çok kısa olan ve öğrenmesi ve ezberlenmesi kolay olan duaları seçebilirsiniz. Bunlara örnek verecek olursak en kısa dua, ya Rabbim göğsümü genişlet, işlerimi güçlerimi kolaylaştır, dilimin bağını çözüver enlemine gelen Arapça duayı edebilirsiniz. Eğer Arapça aklınızda yoksa Türkçe olarak da bu duayı etmeniz mümkündür.

Sınavda başarı duası

Eğer sınavlardan önce belli zamanlarda sınavda başarı için dua edecekseniz o zaman uzun duaları seçebilirsiniz. Bu duaları belli aralıklarla ederek başarılı olmak için Allah (c.c) nezdinde ona yalvarabilirsiniz. Bu sizin hem gönlünüzü ferahlatacak, hem de ders çalışmanıza yardımcı olacaktır.

en anlamlı etkili sınav duaları kısa etkili başarı sınav duaları sınav başarı duaları1 sınavda bu duayı okuyun Ssınav için dualar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı