Sınavda Okunacak Dualar Nelerdir? Kısa ve Türkçe Sınav Duaları

Sınavda Okunacak Dualar Nelerdir? Kısa ve Türkçe Sınav Duaları

Sınavda Okunacak Dualar Nelerdir? Kısa ve Türkçe Sınav Duaları

Her sınava girmeden önce okunabilecek olan bir dua bulunmaktadır. Bu dua, İsra Suresinin 80. Ayeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Yani bu ayet-i kerimeyi okuyarak sınava girmenin çok büyük faydası bulunmaktadır. Ayrıca sınava girdikten sonra da okunabilecek olan bir takım sınavda okunacak dualar içine giren ayetler vardır. Bunlar da; Tâhâ suresinin yirmi beşinci ve yirmi altıncı ayetleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ayetler de sınav anında ya da sınava oturulduğunda okunabilir. İmtihan gecesi, yani sınav gecesi İsra suresinin 21. Ayet-i kerimesi, 2970 kere okunur. Bu ayeti okuduktan sonra, sınavla ilgili olarak ayrı bir dua edilebilir. Yani; sınav ile ilgili olarak hayırlısını isteme şeklinde ya da emeklerin karşılığını isteme şeklinde dua edilebilir.

Sınavda Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua

Sınavda başarılı olabilmek için okunabilecek olan birçok dua bulunmaktadır. Bu dualar için, öncelikle ayet şeklinde olanlardan bahsettik. Yani Kur’an-ı Kerim içinde geçen ayetler ile dua edebiliriz. Ayrıca sınava girmeden önce de Ya Mukaddim zikrini 184 kere okumakta fayda vardır.

Sınavda Okunacak Dualar Nelerdir

Yukarıda saymış olduğumuz sınavda okunabilecek ayetler ile sınava girmeden önce ya da sınav anında dua edebilirsiniz. Bunun yanında sınavdan önceki gece de okunabilecek olan dualar bulunmaktadır. Bu duaların tamamını okuyarak girilen imtihan başarılı geçebilir ve sınav adayının gönlü ferah olabilir.

SINAV DUALARI 2 sınavda başarılı olmak için hangi duaları okumak gerekir

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir