sınavda okunacak dualar ve sureler nelerdir

sınavda okunacak dualar ve sureler nelerdir

sınavda okunacak dualar ve sureler nelerdir

Sınavda ve imtihanda başarılı olmak için elbette dua ve sure okumak gerekmektedir. Biz Allah’tan isteyelim ki, O da bize versin değil mi? Kul yeter ki istesin…

İnsanlar hayatları boyunca değişik sebeplerden mütevellit, manevi desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. Hepimiz gerek okulda, gerek meb tarafından yapılan çeşitli sınavlara girmişizdir. Sınav için o kadar uğraş ve emek verdiğimiz günler, aylar ve hatta YGS gibi büyük sınavlar için yıllarımızı vermişizdir. Bütün bu çalışma ve azimden ziyade birde Allah’tan yardım istemek ve dua etmek önemli bir ibadettir.  Sınav için okunacak pek çok dua vardır. Bu duaları içtenlikle okuduğunuz zaman emin olun mükafatını alacaksınız.

Biz elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve geri kalanını Rabbimize tevekkül edeceğiz. Hayatımızın bir çok alanında dualar, bizlere huzur ve umut vermiştir. Bununla kalmayıp, gerçekleşen dualarımız için Allah’a binlerce kez şükürler etmişizdir.

Tabii burada dikkat edilmesi gereken, gerçekten çok çalışmak ve gerisini Allah’a havale etmektir. Siz hiç çalışmayacaksınız, tembellik edeceksiniz ve sonrada  dua ederek başarılı olacaksınız? Böyle bir şey maalesef yok. Önce helal yolla çalışacak. Alın teri dökeceksiniz ve ondan sonra sınavda başarılı olmak, hata ve yanlış yapmamak için dua edeceksiniz. Ayrıca Başkalarından dua istemek çok önemli ve güzel bir ibadettir. Anne, baba, yakın akrabaların dualarını aldığınız zaman emin olun daha çok başarıya ulaşacaksınızdır.

Türkçe Sınav duaları:

  • Allah’ım! Sen kolaylaştır, Zorlukları aşmamı sağla ve hayırlı sonuçları bana nasip et!
  • Rabbim, sınavı başarı ile geçmemi sağla! Senden başka güvenecek ve bana yardım edecek kimse yok! Sen duaları kabul edensin Amin
  • Her şeyi kolaylaştıran rabbim! İmimi arttır ve sınavı hayırla bitirmemi sağla!  Ey rabbim sen her şeyin en iyisini bilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=4X4KHqGA38c

https://www.youtube.com/watch?v=reOuRkXgPVk

sinav dualari sinav duasi

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir