Güncel

Siraç İsminin Anlamı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Siraç isminin kökeni Arapça’ dır ve erkek çocuklara konulan bir isimdir. Siraç isminin anlamı sözlük içerisinde ’’ fener, ışık, lamba, kandil, mum ’’ olarak geçmektedir. Özel isim olarak ise Siraç ışık veren, nur saçan kişi manasına gelmektedir. Türkiye’ de 354 kişinin adının Siraç olduğu bilinmektedir. Siraç ismi Kur’ an – ı Kerim içerisinde geçmemektedir.

Siraç İsmine Sahip İnsanlarda Gözlenen Bazı Karakteristik Özellikler

Siraç ismindeki bireyler genellikle kendilerinden emindirler. Kendileri ve zekaları üzerinden övünmeyi sevebilirler. Azim doludurlar. Rakipleri karşısında yılmadan çalışırlar. Genellikle bir amaç doğrultusunda inançlı bir şekilde ilerlerler. İnsanların kendileri hakkındaki olumsuz söylemleri başarılarını düşürmez ya da onları derinden etkilemez. Göz ardı etmek kabiliyetleri yüksektir. Akademik alanda ilerlemek isterler. Duygularının düşünceleri üzerinde baskı kurmasına izin vermezler bu nedenle duygularını gizlemeyi seçerler.

İş hayatları dışında eğlenceli ve güvenilir insanlardır. Ancak onunla bulunduğunuz ortamda ondan daha iyi olduğunuzu iddia etmeniz bile canını sıkar. Karşısındaki insanlara tutum ve davranışları tarafsızca ve özgürcedir. Herkese aynı samimiyet ve ciddiyetle yaklaşabilirler, kimseyi kayırmayı seçmezler. Kendileri herkesten önceliklidir. Başkalarının dertlerine ortak olmayı pek sevmezler. Kafalarına sorun takan insanlar değillerdir. Amaçları doğrultusunda azimli bir şekilde ilerlemek genellikle hayat felsefeleridir. Araştırmayı ve okumayı sevebilirler. Sıradanlık ve monotonluk onlara göre değildir. Hayatlarına giren insanlar da bu şekilde olmalıdır ve onları bu şekilde kabul etmelidir.

Siraç İsminin Anlamı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı