Sırt Ağrısına Ne iyi Gelir

Sırt Ağrısına Ne iyi Gelir

Sırt Ağrısına Ne iyi Gelir

Omuzlardan kaburgaların bitimine kadar olan bölgede oluşan ağrılara sırt ağrısı denmektedir ve günümüzde ise birçok kişi de bulunmaktadır. Özellikle sabit bir bölgede ağrınız varsa hiç geçmedi ise sürekli devam ediyorsanız o zaman bunu çok ciddiye alın ve hemen doktora başvurunuz. Sırt ağrıları her yaş grubunda görülmektedir genel olarak duruş bozuklukları ve hareketsizlikten kaynaklanmaktadır. Yalnız bu ağrıların başka sorunlardan meydana gelme olasılığı da yüksektir. Sırt ağrıları bazı hastalıkların ve kalp rahatsızlığının da habercisi olabilir dikkat edin. Son dönemlerde masa başında çok oturanlarda sırt ağrıları görülmektir hatta yapılan araştırmalara göre ülkemizin %60’nın sırt ağrısı masa başında oturduğundan kaynaklandığı ortaya çıkmıştır. Eğer sizler de masa başında çok vakit geçiriyorsanız hiç hareket etmiyorsanız o zaman sırt ağrısı çıkabilir hatta boyun ağrısına bile neden olabilmektedir.

Sırt Ağrısının Sebepleri

Sırt ağrısı daha çok kadınlar da görülmektedir ve bununla beraber boyun ağrıları da oluşmakta. Sırt fıtığı ise bu bölgedeki ağrılarından birisidir özellikle kadınlar da daha çok ilerleyen yaşlarda kemik erimesi , kırılması gibi sebepler meydana gelebilir. Çocuklar ve gençler de ise bu hastalığın sebebi omurga eğriliği olmaktadır. Kürek kemiğine vuran sırt ağrılarını her zaman ciddiye alın bu işin şakası yoktur ilerleyen zamanlar da kalp krizine bile yol açmaktadır. Özellikle arkadaşlar ağrılarınız gece başlıyorsa ve sürekli devam ediyorsa o zaman dikkate alıp doktora başvurunuz. Sırt ağrılarının en basit sebepleri kas incinmeleri olmaktadır birkaç gün için de geçer bunu ağrı kesiciler ve kas gevşeticileri ile bastırabilirsiniz.

Ancak ağrılarınız uzun süre devam ediyorsa kesinlikle doktora gidin. Sırt ağrılarınız eğer tedavi edilmez ise o zaman sizi kabuslu günler bekliyor demektir hayatınızı çok olumsuz yönde etkiler. Sırt ağrısı olanlar Kapsaisin kremini tercih etsinler masaj yapılarak sürün önce yanma olacaktır ama emin olun sonra ağrıyı dindirecektir.

Sırt Ağrısının Tedavisi

Her zaman ters , ani bir hareket yapmaktan kaçının ve en önemlisi ise ağır kaldırmayın. Sırtınıza masaj yaptırabilirsiniz bu sizin rahatlamanızı sağlar. Kronikleşen sırt ağrılarınız varsa yatış ve duruş pozisyonlarınıza dikkat edin yanlış ise hemen düzeltin. Kronik sırt ağrısı olanlar her zaman yüz üstü yatsınlar eğer pozisyon değiştirmek istiyorlarsa ise yan yatıp bacaklarının arasına minder koysunlar. Bu pozisyonlar sizi çok rahatlatır ve o bölgede yaşanan basıncı azaltır. Sandalyede otururken ise kesinlikle dik pozisyonda olun veya bel , sırtı destekleyen minderle koyarak oturun.

Belli zamanlar da tempolu yürüyüşler ve egzersizler yapmaya özen gösterin sırt bölgenizi çalıştırırsanız eğer kan basıncı artar ve sırt bölgeniz rahatlar. Eğer ağrılar bacaklarınıza etki ediyorsa veya uyuşma olursa kesinlikle egzersiz yapmadan önce doktorunuza başvurunuz.

Sırt ağrılarınıza cerrahi operasyon gerektiren bir durum yoksa o zaman ilaçlı ve ilaçsız tedaviler uygulayabilirsiniz. Tabi bunu yapmak için ise doktorunuza sorun ve ona göre ilaç kullanın. Neyse arkadaşlar dediğim gibi sırt ağrılarınızı hiçbir zaman hafife almayın kesinlikle ciddiye alın yoksa çok kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz Hepinize Geçmiş Olsun…

Sırt Ağrısına Ne iyi Gelir

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir