Sivilceye Ne iyi Gelir

Sivilceye Ne iyi Gelir

Sivilceye Ne iyi Gelir

Hemen hemen hepimizin karşılaştığı ve özellikle gençlerin korkulu rüyası olan bu sivilceler bir cilt sorunlarından birisidir. Ergenlik çağına giren erkek ve kızlarda bu tarz sivilceler meydana gelmektedir. Sivilceler biliyorsunuz yağ bezlerinin cilde açılan kanalların tıkanması ile meydana geliyor ve her yerde çıkmaktadır yüz bölgesinde , sırt , omuz ve göğüs bölgelerinde. Sivilcelerin aynı zamanda çeşitleri bulunmakta bunlar siyah ve beyazdır. İltihaplı olanlara ise püstül adı verilmektedir.

Nedenleri

Sivilceler genetik faktörler içinde barınır yani aile bireylerinde sivilce bulunuyorsa ergenlik çağına girmeden de çocuklar çağında çıkabilir. Böbreküstü bezlerinin salgıladığı androjen hormonu eğer fazla salgılanırsa o zaman da sivilce meydana gelir. Günümüzde özellikle bu sivilce iyice yaygınlaştı ve yaşı oldukça düşen bayanlarımız kozmetik ürünleri ile kapatıcılar kullanıyor. Bunlarda yüzü pürüzsüz yapıyor ve sivilce ortadan kalkıyor. Tabi yaptığınız bu işlem doğru değil tam tersine gözenekleri tıkamakta ve sivilce oluşumunu daha çok arttırmaktadır. Bunların yanı sıra sivilceler birde stres ve sıkıntıda da çıkmaktadır.

Sivilcelerle ilgili istediğimiz kadar çözümler üretelim ama bizler stres ve sıkıntı altında olduğumuz sürece bu sivilceler geçmez tam tersine artar. Şimdi hep beraber belirtilerine göz atalım.

Belirtileri

Deride iltihap

Ciltte şişkinlik

Ciltte Kızarıklık

Deride döküntü

Tedavisi

İlk önce çoğumuzun yapmış olduğu hatayı düzeltmek istiyorum. Birçok kişi sivilceyi patlatmakta veya sıkmaktadır bu yanlış bir hamledir. Eğer siz böyle yaparsanız sivilceler daha çok çoğalır. Sivilcelere en iyi gelen yöntem cildin sürekli temiz tutulmasıdır. Sizler sivilcelerde kurtulmak istiyorsanız bunu kesinlikle deneyin. Birde derinin hava almasını sağlamak için kesinlikle yüzeyi tıkanmasına neden olan fondöten ve pudra gibi kozmetik ürünleri kullanmayın.

Sivilcelere iyi gelen bitkisel çözümler : Sodyum , Elma Sirkesi , Limon , Hindistan Cevizi ve Karbonat.

sivilceye ne iyi gelir bitkisel sivilceye ne iyi gelir uzmantv sivilceye ne iyi gelir suna dumankaya sivilceye ne iyi gelir kesin çözüm sivilceye ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu sivilceye ne iyi gelir ekşi

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir