Eğitim

Skype De Karşıya Müzik Dinletmek İçin Gerekli Ayarlar

Skype günümüzde en çok kullanılan online sohbet programlarından biridir. Bilgisayarlarda ve cep telefonlarında kullanılan bu programlarda görüntülü ve sesli sohbet etmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra Skype kullanıcılarının en çok araştırdığı özellikle de karşı tarafa, yani sohbet ettikleri kişiye müzik dinletmektir. Skype’da karşıya nasıl müzik dinletilir sorusunun cevabını burada bulabilirsiniz.

Skype Karşı Tarafa Müzik Dinletme

Skypedan karşı tarafa müzik dinletmek için mikrofonu hoparlöre dayamanıza gerek yok. Direkt olarak dinlediğiniz müziği karşıdaki kişiye dinletebilmeniz mümkündür. Bunun için mikrofon ve ses ayarlarını yaptığınız bölüme gelmeniz gerekecektir. Burada yapmanız gereken Stereo karışımını devreye sokmaktır. Stereo karışımını devreye soktuktan sonra seçeneklerden mikrofonu değil Stereo karışımını seçmeniz gerekecektir. Bunu seçeneklerde varsayılan aygıtı değiştirerek de yapabilirsiniz. Varsayılan aygıtlarda Stereo Mix seçeneğini bulduktan ve seçtikten sonra artık müziği karşı taraf duyabilecektir.

Skype Müzik Dinletme Windows 7

Windows 7 cihazlarda Skype ile karşı tarafa müzik dinletebilmek için Windows ekranınızda saatin yanında bulunan ses simgesine tıklamanız gerekir. Burada karşınıza ” kayıt aygıtları ” seçeneği çıkacaktır. Orada devre dışı bırakılan aygıtları göster seçeneğini seçtiğiniz zaman karşınıza bir çok seçenek çıkacaktır. Stereo Karışımı seçeneğini gördüğünüz zaman onun üzerine tıklamanız ve etkinleştir seçeneğini seçmeniz gerekecektir. Daha sonra tamam seçeneğini seçerek işlemi tamamlayabilir ve artık karşı tarafa müzik dinletebilirsiniz.

skype karşıya müzik dinletme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı